Uczelnie i instytucje

Szczecin/ Dziewięć nowych kierunków na Uniwersytecie Szczecińskim; rozpoczęła się rekrutacja

Szczecin, 26.02.2021. Uniwersytet Szczeciński - budynek Wydziału Ekonomii, Finansów i Zarządzania. PAP/Marcin Bielecki
Szczecin, 26.02.2021. Uniwersytet Szczeciński - budynek Wydziału Ekonomii, Finansów i Zarządzania. PAP/Marcin Bielecki

Uniwersytet Szczeciński rozpoczął dziś rekrutację na rok akademicki 2024/25. Na kandydatów czeka 10 tysięcy miejsc na 93 kierunkach, w tym - dziewięciu nowych. Nabór potrwa do 12 lipca. Nowości przygotowały również inne szczecińskie uczelnie.

„Jak co roku Uniwersytet Szczeciński może pochwalić się niezwykle bogatą ofertą edukacyjną. Przygotowaliśmy 10 000 miejsc na 93 kierunkach” – podkreśla w komunikacie rekrutacyjnym rektor US prof. Waldemar Tarczyński. „Studenci Uniwersytetu Szczecińskiego to dobrze wykształceni młodzi ludzi, poszukiwani na rynku pracy, posiadający kompetencje miękkie i realizujący swoje pasje. Warto dołączyć do naszej akademickiej społeczności” - dodaje.

Rekrutacja na US trwa od 22 maja do 12 lipca. Ogłoszenie wyników pierwszego naboru nastąpi 30 lipca. Zapisy kandydatów odbywają się online w systemie Elektronicznej Rejestracji Kandydatów - www.e-rekrutacja.usz.edu.pl

Największa uczelnia w północno-zachodniej Polsce na rok akademicki 2024/25 przygotowała dziewięć nowości, wśród których są m.in.: italianistyka, nauki o rodzinie – doradztwo, coaching, mediacje (studia I i II st.), Green Economy – zielona gospodarka, Management w sporcie (I st.) oraz audyt finansowy, filologia hiszpańska i międzynarodowy biznes turystyczny (II st.). US oferuje też dziewięć kierunków studiów prowadzonych w języku angielskim, m.in. hydrobiologię i Baltic Region Studies (stacjonarne I st.). Na wydziale prawa i administracji od roku akademickiego 2024/25 będzie można studiować m.in. International and European Business Law, trwające trzy semestry studia II st.

Największym zainteresowaniem w ofercie Uniwersytetu Szczecińskiego cieszy się psychologia (w ubiegłym roku było siedmiu kandydatów na jedno miejsce), a także prawo i filologia angielska.

Rekrutację prowadzą także inne szczecińskie uczelnie. 6 maja nabór rozpoczął Pomorski Uniwersytet Medyczny. Oferuje 14 kierunków na trzech wydziałach: medycyny i stomatologii (rekrutacja do 10 lipca); nauk o zdrowiu; farmacji, biotechnologii medycznej i medycyny laboratoryjnej (do 18 lipca).

Od 20 maja do 14 lipca trwa rekrutacja na Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technologicznym. Do wyboru jest ponad 40 kierunków na 11 wydziałach. Wyniki pierwszego naboru zostaną ogłoszone 31 lipca. Tegoroczną nowością na ZUT jest dietetyka. „Studenci będą się uczyć m.in. podstaw anatomii, fizjologii, biochemii, a także zagadnień z dziedziny psychologii” – wyjaśnia Emilia Kujawa, rzeczniczka prasowa ZUT.

Od 20 maja do 15 lipca rekrutuje też Politechnika Morska. Na studiach I st. wybierać można z 17 kierunków. Jest jeden nowy – inżyniera modelowania przestrzennego, na wydziale mechanicznym. „To odpowiedź na zapotrzebowanie rynku i rozwijającej się obecnie dziedziny inżynierii odwrotnej, tj. technologii związanej z drukiem 3D” – informuje Weronika Gocłowska, rzecznika prasowa PM.

Uczelnia artystyczna - Akademia Sztuki w Szczecinie - proponuje 20 kierunków muzycznych i wizualnych. Nabór trwa od 10 maja do 7 czerwca, egzaminy zaplanowano od 13 czerwca do 8 lipca, termin składania dokumentów to 16 lipca.(PAP)

tma/ bar/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Fot. Adobe Stock

    Wrocław/ 2,1 tys. miejsc dla nowych studentów na 10 kierunkach Uniwersytetu Medycznego

  • Fot. Adobe Stock

    FNP przeznaczy 178 mln zł na projekty badawcze zakładające skuteczny transfer wiedzy lub technologii

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera