Uczelnie i instytucje

Energetyka jądrowa i sztuka pisania wśród nowych kierunków na UW

Uniwersytet Warszawski /bpt/ PAP/Wojciech Pacewicz
Uniwersytet Warszawski /bpt/ PAP/Wojciech Pacewicz

Energetyka jądrowa, edukacja alternatywna i sztuka pisania są wśród nowych kierunków, które będzie można studiować na Uniwersytecie Warszawskim w roku akademickim 2024/2025.

Rejestracja na studia pierwszego stopnia i jednolite magisterskie oraz część studiów drugiego stopnia na największej uczelni w Polsce rozpoczęła się 6 czerwca; do wyboru jest ponad 300 programów studiów. Można studiować na kierunkach humanistycznych, społecznych, ścisłych, przyrodniczych, medycznych (od roku akademickiego 2023/2024 na UW prowadzony jest kierunek lekarski), a także w ramach indywidualnych studiów międzydziedzinowych czy na studiach z językiem angielskim jako językiem wykładowym.

W rekrutacji na studia pierwszego stopnia i jednolite magisterskie brane są pod uwagę wyniki egzaminów maturalnych. Dodatkowe egzaminy wstępne zostaną przeprowadzone na kierunkach: architektura przestrzeni informacyjnych; indywidualne studia międzydziedzinowe organizowane przez Kolegium Międzydziedzinowych Indywidualnych Studiów Humanistycznych i Społecznych; logopedia ogólna i kliniczna; psychologia (Psychology) – tylko na studia w języku angielskim; publikowanie współczesne.

Uniwersytet Warszawski otwiera 9 nowych kierunków studiów - cztery na studiach pierwszego stopnia i pięć na studiach drugiego stopnia. Na studiach pierwszego stopnia są to: bezpieczeństwo wewnętrzne (Wydział Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych); Business and Management (Wydział Zarządzania); energetyka jądrowa (Wydział Fizyki). Natomiast na studiach drugiego stopnia: Adult Education and Developmental Activities Design (Wydział Pedagogiczny); europejskie studia ukrainistyczne (Wydział Lingwistyki Stosowanej); rachunkowość i controlling (Wydział Zarządzania) czy sztuka pisania (Wydział Polonistyki - absolwenci tego kierunku będą mogli znaleźć zatrudnienie np. w redakcjach pism, wydawnictwach, portalach internetowych, a także jako copywriterzy czy krytycy literaccy). W ofercie studiów zarówno pierwszego, jak i drugiego stopnia znalazła się również edukacja alternatywna - "z animacją społeczno-kulturalną" (na studiach pierwszego stopnia) i "z edukacją artystyczną" (drugi stopień).

Z pełną ofertą studiów można się zapoznać na stronie systemu Internetowej Rekrutacji Kandydatów (IRK - https://irk.uw.edu.pl/pl/home/PELNE2024/), za pomocą którego możliwa jest rejestracja. Oferta studiów dostępna jest też na stronie Biura ds. Rekrutacji.

Ostatnim dniem rejestracji w IRK jest 10 lipca. Wyniki naboru zostaną ogłoszone 22 lipca.(PAP)

bar/ zan/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Fot. Adobe Stock

    Koszalin/ Trzy oferty w przetargu na budowę Centrum Wiedzy Cognitarium

  • Fot. Adobe Stock

    Wrocław/ W największym szpitalu w regionie powstało Uniwersyteckie Centrum Neurologii i Neurochirurgii

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera