Uczelnie i instytucje

Kierunek lekarski najchętniej wybierany na Uniwersytecie Radomskim

Radom, Adobe Stock
Radom, Adobe Stock

Medycyna jest najbardziej obleganym kierunkiem na Uniwersytecie Radomskim. O jedno miejsce ubiega się ponad 10 osób. Zainteresowaniem cieszą się także m.in. psychologia, pielęgniarstwo, fizjoterapia i informatyka – poinformowała PAP rzeczniczka radomskiej uczelni dr Ewa Ferensztajn-Galardos.

Na Uniwersytecie Radomskim termin składania dokumentów upłynął w piątek. "Wyniki postępowania rekrutacyjnego będziemy mieli pod koniec lipca" – przekazała PAP rzeczniczka.

Największą popularnością, podobnie jak w poprzednich latach, cieszył się kierunek lekarski. Uczelnia przygotowała 120 miejsc.

"W systemie rekrutacyjnym zarejestrowało się 1455 osób, z czego 1261 osób przeszło kolejny etap – uiściło opłatę rekrutacyjną i zostało dopuszczonych do dalszego procesu rekrutacyjnego" – poinformowała dr Ferensztajn-Galardos.

Obok medycyny dużym zainteresowaniem cieszyła się także psychologia, pielęgniarstwo, fizjoterapia, informatyka, finanse i rachunkowość, zarządzanie oraz transport i logistyka. Przyszli studenci chętnie wybierają też prawo i kosmetologię.

Od nowego roku akademickiego Uniwersytet Radomski zamierza uruchomić także nowe kierunki. Spośród najnowszych propozycji największe zainteresowanie wzbudziło bezpieczeństwo wewnętrzne i chemia stosowana. (PAP)

ilp/ joz/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Fot. Adobe Stock

    Sejmowe komisje za ratyfikacją porozumienia w sprawie programu wymiany uniwersyteckiej

  • 25.03.2021. Politechnika Rzeszowska im. Ignacego Łukasiewicza w Rzeszowie. PAP/Darek Delmanowicz

    Rzeszów/ Politechnika Rzeszowska i Collins Aerospace podpisały umowę, będą wspólnie kształcić studentów

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera