MKIŚ: do 8 września można składać wnioski w konkursie "Klimatyczny Człowiek Roku"

Fot. Adobe Stock
Fot. Adobe Stock

Do 8 września tego roku, można składać wnioski w ramach czwartek edycji konkursu "Klimatyczny Człowiek Roku" - podał w poniedziałek resort klimatu. Wyróżnienie będzie przyznawane w trzech kategoriach: nauczyciel, młody naukowiec i społecznik.

Ministerstwo wskazało, że tytuł "Klimatycznego Człowieka Roku" przyznawany jest dla osób, które "w sposób nieszablonowy i innowacyjny działają na rzecz klimatu i środowiska oraz posiadają osiągnięcia w tym zakresie".

"Szukamy ludzi, którzy mogą być inspiracją. Ludzi, którzy tworzą wokół siebie dobry klimat do działań na rzecz klimatu. Szukamy nauczyciela, naukowca i społecznika. Rozejrzyjmy się wokół siebie, bo może znamy takich ludzi, którzy zasługują na tytuł Klimatycznego Człowieka Roku?" – wskazała cytowana w komunikacie minister klimatu i środowiska Paulina Hennig-Kloska.

Resort przekazał, że wnioski konkursowe można składać do 8 września, a ogłoszenie wyników ma nastąpić do końca października.

Jak wyjaśniono, dopuszczalny jest udział tylko w jednej kategorii konkursu (jedna osoba może złożyć tylko jeden wniosek w wybranej przez siebie kategorii).

W ubiegłym roku "Klimatycznym Człowiekiem Roku" został dr hab. Krzysztof Zawierucha z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, w 2022 Elżbieta Butkiewicz ze Szkoły Podstawowej im. Lotników Polskich w Płocicznie-Tartak, a w 2021 Rafał Maciaszek - założył nieformalnej organizacji Łowca Obcych, która lokalizuje i monitoruje gatunki roślin i zwierząt akwariowych uwolnionych do wód otwartych w Polsce. (PAP)

Nauka w Polsce

bk/ mick/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Fot. Adobe Stock

    Łódź/ Pięć książek nominowanych do Nagrody im. prof. Tadeusza Kotarbińskiego

  • Fot. Adobe Stock

    Konkurs Polsko-Niemieckiej Fundacji na rzecz Nauki dla badaczy „epokowej zmiany”

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera