Uczelnie i instytucje

Opolski samorząd oferuje stypendia dla studentów medycyny

Fot. Adobe Stock
Fot. Adobe Stock

Do końca października studenci kierunków lekarskich mogą składać wnioski do samorządu województwa opolskiego o stypendium wypłacane przez trzy ostatnie lata nauki. Warunkiem otrzymania wsparcia jest podjęcie pracy na terenie województwa po ukończeniu studiów.

Samorząd województwa opolskiego po raz piąty ogłosił nabór na stypendia dla przyszłych lekarzy. O wsparcie w wysokości 2 tysięcy złotych miesięcznie mogą starać się studenci czwartego, piątego i szóstego roku studiów kierunków lekarskich, którzy m.in. odbędą staż i podejmą pracę w jednym ze szpitali województwa w ramach kontraktu z NFZ na czas odpowiadający okresowi pobierania stypendium.

Jak poinformował opolski urząd marszałkowski, w poprzedniej edycji stypendium otrzymało 35 studentów, a 42 wciąż korzysta z programu. Łącznie ponad 80 osób zakończyło pobieranie stypendium i zasila kadrę szpitali w województwie opolskim.

Wnioski o stypendium w piątej edycji programu mogą składać studenci uczelni z całej Polski do końca października tego roku. (PAP)

masz/ itm/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Fot. Adobe Stock

    Raport: w akademikach w Polsce brakuje 400 tys. miejsc noclegowych

  • 10.04.2025. Ćwiczenia reagowania kryzysowego Kryzys 25 w Centrum Symulacji Medycznej, Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu, 10 bm. Wydarzenie jest organizowane przez Akademię Wojsk Lądowych. Scenariusz zakładał akcję ratunkową, po pożarze. Celem ćwiczeń jest koordynacja służb, rozwinięcie zdolności organizacyjnej, analiza sprawności działania, praktyczne nauczanie studentów ratownictwa medycznego i wydziału lekarskiego poprzez symulowane działania ratunkowe. PAP/Maciej Kulczyński

    Wrocław/ Studenci AWL z innymi służbami ćwiczyli akcje ewakuacyjne

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera