Uczelnie i instytucje

CBA: zatrzymany pracownik naukowy i przedsiębiorca; chodzi o śledztwo dot. PARP i NCBR

Fot. Adobe Stock
Fot. Adobe Stock

Funkcjonariusze zatrzymali pracownika naukowego oraz przedsiębiorcę, którzy byli zaangażowani w jeden z innowacyjnych projektów badawczo-konstruktorskich - poinformowało w piątek zespół prasowy CBA. Chodzi o śledztwo dotyczące niekorzystnego rozporządzenia mieniem PARP oraz NCBR.

Jak przekazał w piątek zespół prasowy CBA, do zatrzymania doszło na terenie woj. wielkopolskiego. "Pracownik wyższej uczelni technicznej usłyszał zarzut udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz pomocnictwa w oszustwie o znacznej wartości. Przedsiębiorcy postawiono zarzut pomocnictwa w oszustwie oraz prania pieniędzy" - podał zespół prasowy CBA.

Zatrzymani zostali doprowadzeni do Prokuratury Okręgowej w Szczecinie. Prokurator zastosował wobec nich poręczenie majątkowe w kwocie 100 tys. złotych oraz 50 tys. złotych, dozór policji połączony z zakazem kontaktowania się z innymi podejrzanymi i określonymi osobami oraz zakaz opuszczania kraju połączony z zatrzymaniem paszportu.

Funkcjonariusze Delegatury CBA w Szczecinie prowadzą śledztwo w sprawie przestępstw polegających na doprowadzeniu do niekorzystnego rozporządzenia mieniem PARP oraz NCBR. W ramach dofinansowania ze środków publicznych realizowano projekt budowy prototypu jednostki pływającej.

Przypomniał, że w prowadzonym śledztwie w sprawie oszustwa znacznej wartości zarzuty usłyszało już 13 osób, a łączna wysokość zabezpieczonego mienia w sprawie wynosi ponad 22 mln. (PAP)

akuz/ jann/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • 06.12.2017. Na zdjęciu prof. Krzysztof Pomian. PAP/Bartłomiej Zborowski

    Uniwersytet Łódzki otrzymał cenny księgozbiór od prof. Krzysztofa Pomiana

  • Fot. Adobe Stock

    Opolskie/ Rośnie liczba studentów medycyny zainteresowanych pracą w regionie

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera