Konferencja na temat kobiet w onkologii - już w sobotę w Warszawie

Na zdjęciu Maria Skłodowska-Curie. PAP/CAF-ARCHIWUM
Na zdjęciu Maria Skłodowska-Curie. PAP/CAF-ARCHIWUM

Wkład kobiet w rozwój onkologii będzie motywem przewodnim tegorocznej edycji konferencji naukowej z okazji 157. urodziny Marii Skłodowskiej-Curie „SOF - Kobiety w onkologii”. Wydarzenie, organizowane przez Narodowy Instytut Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie – PIB, odbędzie się w sobotę w Warszawie.

Według danych Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego dotyczących postępowania kwalifikacyjnego na specjalizację z onkologii klinicznej „Jesień 2023”, na 200 miejsc specjalizacyjnych w kraju onkologię wybrało niespełna 40 kandydatów. Dostępne statystyki pokazują, że w naszym kraju brakuje ponad 600 onkologów. To niepokojące dane, biorąc pod uwagę fakt, że obecnie ponad milion Polek i Polaków żyje z chorobą nowotworową. Wszelkie działania, zmierzające do poprawy stanu rzeczy, są istotne - podkreśla organizator konferencji, Narodowy Instytut Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie – Państwowy Instytut Badawczy.

Zorganizowana z okazji urodzin Marii Skłodowskiej-Curie (w tym roku - 157) konferencja "SOF – Kobiety w onkologii" odbędzie się 16 listopada 2024 r. w Centrum Edukacyjno-Konferencyjnym instytutu.

Będzie to już trzecia edycja wydarzenia. W tym roku szczególny nacisk kładziony jest na wkład kobiet w rozwój tej dziedziny.

W programie wydarzenia przewidziano wykłady eksperckie, panele dyskusyjne poświęcone interdyscyplinarnej opiece nad pacjentem onkologicznym, prowadzeniu badań klinicznych w Polsce i Europie czy mentoringu w onkologii jako wyjątkowej formie wspierania młodych adeptów kierunku lekarskiego.

PAP jest jednym z patronów medialnych wydarzenia.

Nauka w Polsce

zan/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Fot. Adobe Stock

    Już 10 stycznia XIV Noc Biologów; tematem wiodącym - biologia zmian klimatu

  • Adobe Stock

    2024 r. w polskiej nauce – szczątki pierwszych Słowian, misje kosmiczne i zwierzęta sprzed milionów lat

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera