Szansa dla dzieci na spotkanie z polskim astronautą i kosmiczne warsztaty

Fot. Adobe Stock
Fot. Adobe Stock

Najlepsi uczestnicy konkursu edukacyjnego „Kosmiczni detektywi” będą mogli spotkać się ze Sławoszem Uznańskim, odwiedzić ośrodki badawcze i uczestniczyć w warsztatach. Do 30 stycznia można nadsyłać prace inspirowane dowolną technologią stworzoną pierwotnie na potrzeby misji kosmicznych, która znalazła zastosowanie na Ziemi.

Konkurs Edukacyjny związany z polską misją na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS) jest skierowany do młodych pasjonatów kosmosu, uczniów polskich szkół w wieku od 6 do 14 lat, zainteresowanych technologiami kosmicznymi oraz naukami ścisłymi.

Jak poinformował organizator, Polska Agencja Kosmiczna (POLSA), zadanie konkursowe polega na odnalezieniu technologii stworzonej pierwotnie na potrzeby misji kosmicznych i przedstawieniu jej zastosowań na Ziemi – w kuchni, medycynie, transporcie czy komunikacji. Forma pracy jest dowolna: film, animacja, opowiadanie, gra, a nawet dzieło artystyczne. Udział w konkursie mogą brać drużyny (od 2 do 5 osób) pod opieką nauczyciela, rodzica lub edukatora, za zgodą rodziców lub opiekunów.

Autorzy najlepszych prac będą mogli spotkać się z polskim astronautą, odwiedzą ośrodki badawcze oraz zostaną zaproszeni na „Wielki Finał” pełen inspirujących warsztatów. Zwycięskie prace staną się częścią materiałów edukacyjnych, które trafią do polskich szkół.

Konkurs ma ugruntować wśród dzieci i młodzieży zainteresowanie naukami ścisłymi i inżynierią, uwypuklić znaczenie eksploracji kosmosu i podkreślić interdyscyplinarność branży kosmicznej. Na stronie POLSA znajdują się szczegółowe informacje oraz formularz zgłoszeniowy.

Współorganizatorem konkursu jest Ministerstwo Technologii i Rozwoju, partnerem Ministerstwo Edukacji Narodowej, a partnerami merytorycznymi: Europejska Agencja Kosmiczna, Centrum Badań Kosmicznych PAN, ESERO PL oraz stowarzyszenie WroSpace.

Nauka w Polsce

kol

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • 21.03.2016. Na zdjęciu prof. Piotr Orleański. PAP/Radek Pietruszka

    Dyrektor Centrum Badań Kosmicznych PAN: jesteśmy zapraszani do największych misji kosmicznych

  • Fot. Adobe Stock

    Prof. Orleański: Centrum Badań Kosmicznych PAN przygotowało kluczowe elementy misji Proba-3

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera