Redakcja "Pulsara" nagrodzona za wszechstronność, jakość i aktywność w przekazywaniu wiedzy

Fot: PAP/Stach Leszczyński
Fot: PAP/Stach Leszczyński

„Staramy się pokazać, że nauka nie jest czymś samym w sobie, że jest organizmem żywym, zmieniającym się i funkcjonującym oczywiście w jakimś kontekście” - mówi Katarzyna Czarnecka z redakcji portalu popularnonaukowego "Pulsar". „Wśród naszych autorów są nie tylko dziennikarze naukowi, ale też naukowcy z różnych polskich ośrodków” - dodaje.

Redakcja "Pulsara" – portalu popularnonaukowego została nagrodzona w XX edycji konkursu Popularyzator Nauki w kategorii Media.

Jurorzy uzasadniając swój wybór, podkreślili wszechstronność, jakość i aktywność w przekazywaniu społeczeństwu wiedzy: newsów o odkryciach i artykułów problemowych, pisanych przez dziennikarzy i naukowców.

"Jeżeli ktoś szuka informacji sprawdzonych, rzetelnych, weryfikowanych przez naszych autorów, którzy są specjalistami w swoich dziedzinach, to +Pulsar+ stoi otworem" - mówi przedstawicielka redakcji "Pulsara".

"Rozmawialiśmy w Katowicach z naukowcami z Uniwersytetu Śląskiego, Politechniki Śląskiej o tym, że od naukowców wszyscy oczekują takiego czegoś, co właśnie poruszy Ziemię. Nauka jest powolna, jak ustaliliśmy, nauka jest troszkę nudna nawet czasami, natomiast bez niej nie byłoby niczego" - mówi Katarzyna Czarnecka.

Nauka w Polsce

bsz/bar

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Fot: PAP/Stach Leszczyński

    Dagmara Bożek nagrodzona za działalność edukacyjną i popularyzatorską dotyczącą polskiej polarystyki

  • Fot: PAP/Stach Leszczyński

    Europejska Fundacja Kosmiczna nagrodzona za promowanie nauk o kosmosie i nauk STEM/STEAM

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera