Lubuskie/ Akcja Karmnik w Ośrodku Muzealno-Edukacyjnym w Słońsku

29.11.2023. Sikora bogatka (Parus major). PAP/Darek Delmanowicz
29.11.2023. Sikora bogatka (Parus major). PAP/Darek Delmanowicz

Park Narodowy „Ujście Warty” zaprasza na Akcję Karmnik, która odbędzie się w niedzielę (23 lutego) w jego Ośrodku Muzealno-Edukacyjnym w Słońsku (Lubuskie) – poinformowała we wtorek specjalistka ds. edukacji w PN „Ujście Warty” Hanna Mierzwa.

Dodała, że z powodów organizacyjnych zmianie uległo miejsce wydarzenia, które pierwotne miało odbyć się w siedzibie parku w Chyrzynie, kilka kilometrów od Słońska.

Podczas wydarzenia ptaki będą chwytane w sieci ornitologiczne, obrączkowane, mierzone, a potem wypuszczane na wolność.

Celem akcji jest zbadanie, jakie ptaki przylatują do karmników, zebranie danych na temat ich kondycji fizycznej (masy ciała, grubości tkanki tłuszczowej) oraz edukacja w kwestii odpowiedzialnego dokarmiana ptaków.

Każdy schwytany ptak dostanie przeznaczoną dla swojego gatunku obrączkę z unikalnym kodem. Dane z obrączki pozwalają określić, skąd przyleciał dany osobnik, a także, w jakim jest wieku.

Uczestnicy akcji będą mogli poznać tajniki obrączkowania i samodzielnie wykonać przysmaki dla ptaków.

Akcja Karmnik w Ośrodku Muzealno-Edukacyjnym w Słońsku odbędzie się w niedzielę, 23 lutego od godz. 8 do 12. Wstęp na nią będzie wolny.(PAP)

mmd/ agt/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  •  Warszawa, 19.02.2025. Semiotyk, dyrektor MHP dr hab. Marcin Napiórkowski (L), historyk kultury dr Ada Arendt (P), historyk i ekolog prof. Adam Izdebski (2L), aktywistka ekologiczna Zuzanna Karcz (2P) podczas debaty: "Jakiej historii potrzebujemy na uniwersytecie, w szkole i w muzeach, żeby budować społeczeństwo zdolne sprostać wyzwaniom klimatycznym?", 19 bm. w Muzeum Histoprii Polski w Warszawie. (ad) PAP/Radek Pietruszka

    Debata w Muzeum Historii Polski: Po co uczyć historii w czasie katastrofy klimatycznej?

  • Fot. Adobe Stock

    Mikołaj Kopernik urodził się 552 lata temu; we Fromborku msza i nowa wystawa

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera