
Zakończyła się dziewiąta edycja konkursu "O złoty indeks Politechniki Śląskiej". Spośród 191 uczestników nagrodzonych zostało 49 uczniów, którzy dzięki swoim wynikom zdobyli indeks uczelni lub punkty preferencyjne w rekrutacji na studia techniczne.
Konkurs "O złoty indeks Politechniki Śląskiej" od lat promuje nauki ścisłe i techniczne wśród uczniów szkół ponadpodstawowych, umożliwiając najlepszym z nich łatwiejszy start na studia. Główna nagroda – indeks na wybrane kierunki uczelni – trafiła w tym roku do 14 osób. Dodatkowe punkty w rekrutacji przyznano 32 laureatom II i III stopnia.
"W tegorocznej edycji konkursu mieliśmy reprezentantów praktycznie z całego kraju. To jest bardzo budujące, ponieważ widać, że Politechnika Śląska ma coraz większą rozpoznawalność, coraz większą renomę" – podkreślił w informacji prasowej rektor Politechniki Śląskiej prof. Marek Pawełczyk.
Wśród laureatów znaleźli się uczniowie z 25 szkół, z województwa śląskiego, a także z takich miast jak Kraków, Mielec, Oleśnica, Leżajsk, Krosno, Nowy Targ i Nowy Sącz. Najwięcej sukcesów odnieśli uczniowie Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego Politechniki Śląskiej w Gliwicach.
"Siedmioro uczniów naszej szkoły zdobyło 9 nagród, ponieważ dwójka z nich została podwójnymi laureatami" – powiedziała dyrektor ALO dr Małgorzata Borysławska. "Myślę, że sukces tkwi w tej bliskości pomiędzy uczelnią a naszą szkołą. Dla naszych uczniów Politechnika Śląska jest takim naturalnym środowiskiem, chętnie włączają się w różne działania organizowane przez uczelnię" – dodała.
Jak zaznaczyły władze uczelni, zainteresowanie konkursem rośnie z roku na rok, a jego formuła stale się rozwija. Politechnika Śląska, jako jedna z czołowych uczelni technicznych w kraju, w ten sposób chce przyciągać najbardziej utalentowanych kandydatów.
W tegorocznej, dziewiątej edycji konkursu "O złoty indeks Politechniki Śląskiej" przyznano 14 nagród I stopnia, 16 nagród II stopnia oraz 19 nagród III stopnia. (PAP)
jms/ bar/
Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.