Uczelnie i instytucje

Na Politechnice Łódzkiej otwarto Frankofońskie Centrum Zatrudnienia

Fot. materiały prasowe Politechnika Łódzka
Fot. materiały prasowe Politechnika Łódzka

W Centrum Kształcenia Międzynarodowego Politechniki Łódzkiej otwarto w piątek Frankofońskie Centrum Zatrudnienia. Jest to pierwszy tego typu projekt realizowany w Polsce przez Frankofońską Agencję Uniwersytecką (AUF).

Przestrzeń edukacyjna i rozwojowa CEF (Centre d’Employabilité Francophone) na politechnice w Łodzi będzie dostępna dla studentów, uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych, a także dla osób dorosłych, pragnących podnieść swoje kompetencje zawodowe i osobiste.

Centrum będzie oferować kursy językowe i cyfrowe, rozmaite kursy kompetencyjne potwierdzane certyfikatami oraz mikropoświadczeniami. Zdaniem rektora PŁ prof. Krzysztofa Jóźwika wydawanie takich dokumentów wpisuje uczelnię w nowoczesny trend, jaki można zaobserwować obecnie w Europie.

CEF będzie również prowadzić warsztaty z umiejętności miękkich, rozwoju osobistego i przedsiębiorczości, przygotowania do wejścia na rynek pracy, tutoring przedsiębiorczości i wsparcie projektów realizowanych przez osoby uczące się. Organizowane w nim będą wydarzenia z udziałem ekspertów, przedsiębiorców i absolwentów, fora zawodowe, spotkania branżowe.

Głównym fundatorem centrum jest L’Agence Universitaire de la Francophonie (AUF), która jest jedną z największych na świecie międzynarodowych sieci uniwersytetów i ośrodków badawczych, obejmującą ponad 1 tys. instytucji z prawie 120 krajów.

Obecna na uroczystości przedstawicielka AUF Daniela Petrov-Druet podkreśliła, że nowo powstałe miejsce na Politechnice Łódzkiej służyć będzie innowacjom, integracji zawodowej i tworzeniu międzynarodowych sieci współpracy. Główną misją AUF jest globalne myślenie o nauce francuskojęzycznej i działanie na poziomie regionalnym, z pełnym poszanowaniem różnorodności poszczególnych krajów i kultur.(PAP)

agm/ bar/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera