Łódź/ Politechnika Łódzka przyciąga studentów z Azji i Oceanii

Fot. Adobe Stock
Fot. Adobe Stock

60 studentów z Polski, Indii, Malezji i Papui-Nowej Gwinei weźmie udział z międzynarodowym projekcie kształcenia "Eureka", który rozpoczyna się na Politechnice Łódzkiej. Na ten program PŁ dostała 900 tys. zł dotacji z Narodowej Agencji Współpracy Akademickiej.

O formalnym rozpoczęciu międzynarodowego projektu "Eureka" Politechnika Łódzka poinformowała we wtorek, chociaż - jak zaznaczyła w rozmowie z PAP rzeczniczka uczelni, dr Ewa Chojnacka - stosowna umowa otwierająca program została podpisana w czerwcu, a przez kolejne miesiące trwać będą przygotowania, żeby 60 studentów mogło do niego dołączyć w nowym roku akademickim.

"Nowoczesne metody kształcenia i partnerzy z trzech kontynentów otwierają nowe perspektywy dla studentów i uczelni. W ramach programu +Spinaker+ Politechnika Łódzka uruchamia projekt +Eureka - Globalne Wyzwania, Lokalne Rozwiązania: Kształtowanie Przyszłych Liderów poprzez Wiedzę i Innowacje+" - poinformowała Ewa Chojnacka.

Projekt Eureka ma rozwijać kompetencje przyszłości i zwiększać atrakcyjność łódzkiej uczelni technicznej dla studentów zagranicznych, szczególnie z regionów Azji i Oceanii.

Głównym elementem projektu jest intensywny międzynarodowy program kształcenia „The Europe Ready Challenge”, w którym wezmą udział studenci z Polski, Indii, Malezji i Papui-Nowej Gwinei. Odbędą 150 godzin zajęć – w części online, ale też podczas wykładów i warsztatów stacjonarnych w Łodzi.

"Uczestnicy kursu będą pracować nad realnymi wyzwaniami gospodarczymi, rozwijając umiejętności techniczne zgodne z potrzebami gospodarki 5.0" - wyjaśniła dr Chojnacka.

Dodała, że udział w projekcie "Eureka" pozwoli studentom na zwiększenie konkurencyjności na międzynarodowym rynku pracy, a zdobycie poszukiwanych przez pracodawców kompetencji i uzyskane certyfikaty wzbogacą ich portfolio edukacyjno-zawodowe".

Cały projekt, którego koordynatorem jest dr inż. Dorota Piotrowska, prof. PŁ, dyrektor Centrum Współpracy Międzynarodowej, potrwa do lipca 2026 roku i jest finansowany z Funduszu Europejskiego dla Rozwoju Społecznego w ramach projektu NAWA (Narodowa Agencja Współpracy Akademickiej) - „Wsparcie tworzenia i realizacji międzynarodowych programów kształcenia”. (PAP)

jus/ agt/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Fot. Adobe Stock

    Od lipca to NAWA weryfikuje świadectwa cudzoziemskich kandydatów na studia w Polsce

  • Fot. Adobe Stock

    Płatne praktyki dla studentów w Łódzkiem

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera