Interdyscyplinarność przyszłością nauki - konferencja na UW

O interdyscyplinarności nauki będą rozmawiać uczestnicy konferencji, która odbędzie się 30 listopada na Uniwersytecie Warszawskim. Spotkanie pt. <strong>&quot;Interdyscyplinarność przyszłością nauki&quot;</strong> odbywa się w ramach święta uczelni.

Konferencję organizują: Kolegium Międzywydziałowych Indywidualnych Studiów Matematyczno-Przyrodniczych UW (MISMaP) i Kolegium Międzywydziałowych Indywidualnych Studiów Humanistycznych UW (MISH).

Spotkanie rozpoczną wystąpienia: prof. Andrzeja Twardowskiego, dyrektora Kolegium MISMaP i dr Agaty Zalewskiej, dyrektor Kolegium MISH, poświęcone ogólnej idei interdyscyplinarności we współczesnych badaniach, wzajemnego przenikania się nauk, a także idei szkolnictwa interdyscyplinarnego.

W programie konferencji znalazło się też pięć popularnonaukowych wykładów, osób, które - jak informuje Piotr Gońda z MISMaP - w swojej pracy korzystają więcej niż z jednej dziedziny nauki. Wykłady będą dotyczyć m.in. związków biologii molekularnej i archeologii, fizyki teoretycznej z impresjonizmem oraz prób pogodzenia nauk humanistycznych takich jak socjologia, psychologia i antropologia.

PAP - Nauka w Polsce, Waldemar Pławski

agt/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • 13.05.2025. Przewodnictwo Polski w Radzie UE. Konferencja "Sztuczna inteligencja w metrologii" w Kielcach, 13 bm. (ad) PAP/Piotr Polak

    Prezes GUM: sztuczna inteligencja zmienia oblicze metrologii

  •  Warszawa, 12.05.2025. Przewodnictwo Polski w Radzie UE. Dyrektor agencji SME Keith Sequeira podczas otwarcia międzynarodowej konferencji EU Innovation Journey'25 w centrum konferencyjnym The Tides w Warszawie, 12 bm. Wydarzenie gromadzi liderów deep tech i kluczowych graczy w dziedzinie innowacji, a jego celem jest opracowanie rozwiązań służących zmniejszeniu luki innowacyjnej w Europie. PAP/Piotr Nowak

    Konferencja “Innovation Journey”/ Innowacje ważne dla UE jak nigdy wcześniej

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera