Edukacyjna gra VCR - wytypuj najlepszy biznes

<strong>22 marca rozpocznie się pierwsza runda gry <a href="http://vcr-gra.pl/">VCR</a>, internetowej symulacji działania funduszy venture capital</strong>. Każdy gracz będzie się mógł wcielić w rolę inwestora kapitałowego działającego na rynku start-upów. Na najlepszych graczy czekają nagrody.

Gra Venture Capital Research (VCR) będzie składała się z dziesięciu tygodniowych rund. Każda runda odpowiada 12 miesiącom życia funduszu. W czasie ich trwania gracz będzie miał możliwość nie tylko inwestowania, ale także sprzedawania uprzednio zakupionych udziałów. Właściwa gra VCR poprzedzona była kilkoma rundami rozgrzewkowymi, w których udział wzięło kilka tysięcy graczy.

Wszyscy gracze VCR rozpoczynają grę posiadając jednakowy kapitał. W trakcie kolejnych tur inwestują wirtualne środki w start-upy, podejmując decyzje na podstawie propozycji inwestycyjnych. Celem gry jest osiągnięcie jak największego zysku poprzez trafne decyzje inwestycyjne.

Ponieważ czas życia przedsięwzięć nie jest z góry znany, gra wymagać będzie nie tylko dobrej oceny poszczególnych propozycji w każdej rundzie, ale także planowania wydatków w czasie.

Venture Capital Research należy do kategorii gier edukacyjnych. Jej celem jest przekazanie wiedzy o finansowaniu młodych przedsięwzięć typu high-tech oraz o mechanizmach podejmowania decyzji inwestycyjnych przez aniołów biznesu i fundusze venture capital. Wirtualne inwestowanie w firmy dużego ryzyka będzie wymagało od graczy nie tylko wyczucia rynku oraz umiejętności analitycznych, ale także zagłębienia się w zasady działania funduszy i ich strategii inwestowania.

Dla osób, które zgromadzą w grze największy wirtualny kapitał, przewidziano nagrody - staże (CambridgePYTHON, one2tribe, Beskidzki Dom Maklerski) oraz szkolenia przeprowadzone przez partnerów gry VCR. LT

PAP - Nauka w Polsce

agt/ kap/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Fot. Adobe Stock

    Prof. Kulesza: rośnie przyzwolenie na przemoc, jesteśmy dla siebie coraz gorsi

  • Fot. Adobe Stock

    Ekspertka ds. rynku pracy: gotowość do zmian cenniejsza niż wyuczony zawód

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera