<strong>CERN, siedzibę Google'a i Technoramę zwiedzali zwycięzcy IV Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Internecie DialNet Master.</strong> W wycieczce wzięły udział dwa zespoły: "EjTyNoPrzecieżToProste" z I Liceum Ogólnokształcącego w Legnicy i "AltF4" z Gimnazjum im. Jana Pawła II w Kolnie.
Ważnym punktem wycieczki mistrzów olimpiady był CERN - Europejska Organizacja Badań Jądrowych, bo to właśnie w projekcie CERN-u ma swoje źródło World Wide Web (WWW), ogólnoświatowa sieć. 3 kwietnia 1993 CERN zadeklarował, że www będzie otwartą, ogólnodostępną technologią. Ten naukowo-badawczy ośrodek na przedmieściach Genewy skupia 10 tys. fizyków z 66 państw świata.
Zwycięzcy IV edycji DialNet Masters to pasjonaci internetu, nowych technologii, dlatego na trasie ich wycieczki znalazła się siedziba Google'a w Zurychu - relacjonuje Anna Kwolek z Firmy DIALOG. - Laureaci olimpiady mogli zobaczyć, jak się pracuje i wypoczywa w tej znanej firmie, zjeść lunch w stołówce firmowej i porozmawiać z pracującymi tam polskimi inżynierami.
W programie wycieczki znalazła się też wizyta w Technoramie, czyli Szwajcarskim Centrum Nauki w Winterthur. Eksperymentalne laboratorium dla młodzieży umożliwia samodzielne przeprowadzanie ponad stu doświadczeń.
Kwolek zapowiada, że trwają już przygotowania do V edycji Olimpiady Wiedzy o Internecie DialNet Master. W grudniu do 15 tys. szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych w całej Polsce zostaną rozesłane informacje o rozpoczęciu kolejnej edycji Olimpiady. Główną nagrodą będzie tym razem wycieczka do Stanów Zjednoczonych, a w jej programie - przylądek Canaveral i Floryda.
Informacje o Olimpiadzie także na stronie: www.dialnetmasters.pl
PAP - Nauka w Polsce
lt/ agt/bsz
Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.