W woj. lubuskim powstaną astrobazy

Fot. Fotolia
Fot. Fotolia

Astrobazy "Kepler" od lipca powstaną na terenie czterech gmin województwa lubuskiego. Zajęcia w obserwatoriach mają popularyzować astronomię wśród lubuskiej młodzieży.

Astrobazy "Kepler" to obserwatoria, w których będą się odbywać zajęcia edukacyjne z astronomii.

Dla młodych Lubuszan będą dostępne obserwatoria w Żaganiu, Świdnicy, Witnicy i Sulęcinie. Partnerami projektu są miasto Żagań i gmina Świdnica oraz powiaty: sulęciński i gorzowski.

Koszt projektu - 2 mln zł - w całości dofinansowuje Unia Europejska z Lubuskiego Regionalnego Programu Operacyjnego.

"W końcu spełnią się marzenia utworzenia szlaku Keplera. Będzie to znakomity produkt turystyczny i edukacyjny, pobudzający wyobraźnię młodych ludzi. Sięgajmy gwiazd!" - powiedziała marszałek województwa lubuskiego, Elżbieta Polak.

Z obserwatoriów będą korzystać przede wszystkim uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Projekt, który potrwa do września 2013 roku ma charakter pilotażowy.

PAP - Nauka w Polsce

mrd/ ula/bsz

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  •  Sędziny, 21.02.2025. Niezidentyfikowany obiekt, najprawdopodobniej zbiornik rakiety Falcon 9 na miejscu znalezienia w lesie w miejscowości Sędziny w pow. Szamotulskim, 21. bm. W środę 19 bm. przed godziną piątą rano w niekontrolowany sposób w atmosferę nad Polską wszedł człon rakiety Falcon 9 R/B firmy SpaceX, co zostało potwierdzone przez Departament Bezpieczeństwa Kosmicznego Polskiej Agencji Kosmicznej (POLSA). Człon rakiety o masie ok. 4 ton pochodził z misji SpaceX Starlink Group 11-4, która 1 lutego wystartowała z bazy lotniczej w Kalifornii. (jm) PAP/Jakub Kaczmarczyk

    Wielkopolskie/ Znaleziono kolejny niezidentyfikowany obiekt; najprawdopodobniej fragmenty rakiety

  • Fot. Adobe Stock

    Prezes Scanway: powracająca rakieta kosmiczna powinna spłonąć w atmosferze

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera