Uczelnie i instytucje

Wakacyjne kursy języka chińskiego, angielskiego i hiszpańskiego w Rzeszowie

Fot. Fotolia
Fot. Fotolia

Do 27 lipca można się jeszcze zapisać na wakacyjne kursy języka chińskiego, angielskiego i hiszpańskiego, które poprowadzą lektorzy z Chin, Kanady i Meksyku. Trwające cztery tygodnie kursy ruszą w poniedziałek, a zakończą się pod koniec sierpnia.

W kursach zorganizowanych przez komitet lokalny AIESEC, działający przy Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie mogą wziąć udział wszyscy chętni, jednak – jak zastrzegają organizatorzy – liczba miejsc jest ograniczona.

W ramach danego kursu językowego do końca wakacji odbędzie się 30 godzin lekcyjnych (pięć razy w tygodniu po 1,5 godziny zajęć), które prowadzić będą native–spikerzy (osoby, dla których dany język jest językiem ojczystym).

Dodatkowo po zajęciach słuchacze będą w praktyce szlifować język z nauczycielem w ramach "Language Tours". Będą to spotkania z lektorem, który np. podczas spaceru po mieście będzie uczyć popularnych zwrotów i nazw, przydatnych w różnych sytuacjach: w sklepie, w podróży, w restauracji czy w pubie. Koszt całego kursu wynosi 200 zł.

Zdaniem organizatorów indywidualne konwersacje są najszybszą metodą poznania języka w praktyce. Poziom nauczania w grupach zostanie dostosowany do umiejętności słuchaczy.

„Warsztaty cieszą się coraz większym zainteresowaniem, dlatego też postanowiliśmy zorganizować dodatkowy, intensywny kurs. Jest to szansa dla tych, którzy do tej pory byli np. na wakacjach. Warto zainwestować trochę czasu, tym bardziej, że mamy doświadczone lektorki z Kanady, Meksyku i Chin” – podkreśliła koordynatorka projektu Katarzyna Drozd.

AIESEC to międzynarodowa organizacja studencka, licząca ponad 50 tys. członków, działająca w 107 krajach. Jest największą organizacją pozarządową prowadzoną przez studentów. Członkowie organizacji tworzą i prowadzą projekty o różnorodnych tematykach m.in. marketing, technologia informacyjna, edukacja międzykulturowa.

AIESEC umożliwia młodym ludziom m.in. udział w praktykach zagranicznych oraz licznych konferencjach, seminariach i projektach. Pomaga też studentom zdobywać nowe umiejętności, m.in. zarządzanie sobą w czasie, sztuka prezentacji, sprzedaż, negocjacje, oraz umożliwia zawieranie przyjaźni na całym świecie.

PAP - Nauka w Polsce

api/ ula/bsz

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Fot. Adobe Stock

    Olsztyn/ W czwartek rozpoczynają się juwenalia - zmiany w komunikacji miejskiej

  • Fot. Adobe Stock

    Opole/Modelowanie i symulacje cyfrowe - nowy kierunek na PO

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera