Wkrótce upływa termin zgłoszeń do Złotego Medalu Chemii

Fot. Fotolia
Fot. Fotolia

Jeszcze tylko do końca września autorzy najciekawszych prac licencjackich i inżynierskich z chemii oraz jej styku z fizyką i biologią mogą je zgłaszać do drugiej edycji konkursu o Złoty Medal Chemii. Na zwycięzcę konkursu, prowadzonego przez Instytut Chemii Fizycznej PAN czeka 10 tys. zł.

Jak przypominają przedstawiciele IChF PAN w przesłanym PAP komunikacie na konkurs należy przesyłać prace z dziedziny chemii (oraz z pogranicza chemii i biologii lub chemii i fizyki) wykonane w roku akademickim 2011/2012.

31 października organizator ogłosi listę finalistów. Na przełomie listopada i grudnia komisja konkursowa wyłoni spośród nich siedmioro laureatów. Trójka najlepszych otrzyma medale, a wszyscy laureaci nagrody pieniężne (I nagroda – 10 tys., II nagroda – 5 tys., III nagroda – 2,5 tys., wyróżnienia – po 1 tys. zł). Finaliści konkursu będą również mogli odbyć staż naukowy w Instytucie Chemii Fizycznej PAN, otrzymując możliwość bezpłatnego realizowania swoich badań w laboratoriach IChF PAN w formie krótko- lub długoterminowych projektów. W szczególnych przypadkach, dla osób spoza Warszawy, Instytut przewiduje możliwość dofinansowania kosztów zakwaterowania.

Konkurs o Złoty Medal Chemii jest organizowany przez IChF PAN po raz drugi. Honorowy patronat nad konkursem objął prezes Fundacji na rzecz Nauki Polskiego, prof. Maciej Żylicz. Głównym sponsorem tegorocznej edycji jest firma DuPont.

Instytut zwraca uwagę, że czworo spośród piętnastu finalistów zeszłorocznej edycji konkursu, w tym troje laureatów, zdobyło później prestiżowe Diamentowe Granty Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Szczegóły konkursu i warunki nadsyłania prac znajdują się na stronie: http://ichf.edu.pl/medal_chemii/

PAP - Nauka w Polsce

agt/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Fot: Panorama Oazy Bungera (ang. Bunger Hills) w kierunku zachodnim. Na pierwszym planie (dół zdjęcia) Polska Stacja Antarktyczna im. Antoniego B. Dobrowolskiego. Fot. Adam Nawrot

    Prof. Lewandowski: autonomiczne pomiary przyszłością Polskiej Stacji Antarktycznej

  • Łoś. Fot. Patryk Sacharewicz, mat. prasowe

    Od badylarza do łopatacza – zbadano zmiany wielkości poroża łosi w okresie bez polowań

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera