Kolejne polskie misje handlowe z zielonymi technologiami GreenEvo

Fot. Fotolia
Fot. Fotolia

W październiku rozpoczynają się kolejne misje handlowe promujące polskie innowacyjne technologie wyłonione w ramach programu GreenEvo - podał resort środowiska. Przedsiębiorcy odwiedzą Algierię, Malezję, Ukrainę i Wietnam.

"Misje handlowe służą konkretnemu celowi. Chcemy pokazać, że program GreenEvo to grupa firm innowacyjnych, oferujących doskonałe rozwiązania środowiskowe, które mogą być atrakcyjne dla kontrahentów na całym świecie" - powiedział cytowany na stronie resortu minister środowiska Marcin Korolec.

Korolec dodał, że jest przekonany, że "misja okaże się sukcesem i wygeneruje w niedalekiej przyszłości wiele kontaktów biznesowych, jak miało to miejsce do tej pory".

Według resortu, laureaci dwóch zakończonych edycji GreenEvo poprawili średnio o ponad 30 proc. swoje wyniki finansowe, a ponad połowa z nich zwiększyła zatrudnienie.

Jak podało MŚ, plan wyjazdów w ramach misji handlowych jest bardzo napięty. W tym tygodniu zaplanowano spotkania polskich firm z wietnamskimi przedsiębiorcami, a ponadto w dniach od 10 do 13 października wezmą one udział w III Międzynarodowych Targach i Konferencji Zielonych Technologii i Produktów Ekologicznych - IGEM 2012 obywających w Kuala Lumpur.

Od 14 do 17 października laureaci GreenEvo będą prezentowali swoje rozwiązania technologiczne na Międzynarodowych Targach Energii Odnawialnych i Trwałego Rozwoju – ERA 2012, które odbędą się w Oranie (Algieria). W tym miesiącu przedsiębiorcy odwiedzą jeszcze Kijów na Ukrainie, gdzie planowane jest spotkanie z działającymi tam przedsiębiorcami.

W trakcie październikowych misji, prezentowane będą polskie zielone technologie m.in. komponenty do szybkiej budowy domów energooszczędnych i pasywnych, T-Technology - rozwiązanie służące do przeróbki odpadów z tworzyw sztucznych na paliwa płynne czy technologia służąca do ekologicznego oczyszczania ścieków.

W trakcie misji handlowych polscy przedsiębiorcy mają odwiedzić w listopadzie Chile i Rosję.

GreenEvo Akcelerator Zielonych Technologii jest projektem Ministerstwa Środowiska, mającym na celu transfer polskich innowacyjnych technologii środowiskowych i globalną promocję polskiej myśli technicznej. Priorytetem jest dostarczanie polskich technologii na rynki zagraniczne.

PAP - Nauka w Polsce

mick/ mki/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • dr Tomasz Włodarski z Instytutu Biochemii i Biofizyki PAN. Fot. archiwum własne.

    Ekspert: AlphaFold nie zabierze pracy biologom

  • Fot. Adobe Stock

    Skąd zanieczyszczenia powietrza? Sporo pyłu niesie dym z domów

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera