Stypendium im. Lesława Pagi: do 20 listopada trwa nabór zgłoszeń

Fot. Fotolia
Fot. Fotolia

Do 20 listopada trwa nabór zgłoszeń do projektu grantowego Stypendium im. Lesława Pagi. Granty mogą być przyznawane projektom edukacyjnym lub naukowo-badawczym z ekonomii lub prawa gospodarczego.

Program stypendialny jest skierowany do kół naukowych, stowarzyszeń akademickich, organizacji studenckich, a także nieformalnych grup studentów, które liczą od 3 do 6 osób, w szczególności o profilu ekonomicznym lub prawniczym. Pula grantów w danej edycji wynosi 50 tys. zł.

Podczas poprzedniej edycji stypendium dofinansowanie otrzymało dziewięć projektów, w ramach których zrealizowano konferencje naukowe, warsztaty, szkolenia, badania naukowe, a także innowacyjny projekt utworzenia bibliotek ekonomicznych.

"Długofalowym celem stypendium, oprócz wspierania wartościowych inicjatyw studenckich, jest zwiększenie kapitału społecznego Polaków. Dzięki promocji projektów realizowanych przez zespoły młodych ludzi wspieramy rozwój kapitału intelektualnego Polski oraz modelu państwa opartego na zdolności do współpracy" - poinformowała w poniedziałek prezes Fundacji Ewa Paga.

Więcej informacji na stronie: www.paga.org.pl/stypendium.

Projekt jest współfinansowany ze środków Narodowego Banku Polskiego. Partnerami są Deloitte, GPW, KDPW i NBP.

PAP - Nauka w Polsce

dan/ ana/ amac/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Szczecin, 25.06.2026. Nowo otwarta zmodernizowana baza laboratoryjna na Wydziale Inżynieryjno-Ekonomicznym Transportu Politechniki Morskiej w Szczecinie, 25 bm. Inwestycja obejmuje Laboratorium Paliw i Związków Ropopochodnych, Laboratorium Towaroznawstwa oraz Laboratorium Ochrony Środowiska, wyposażone w nowoczesną aparaturę badawczą wykorzystywaną zarówno w procesie dydaktycznym, jak i działalności naukowo-badawczej. Nowe wyposażenie pozwala na wykonywanie specjalistycznych analiz jakości paliw i produktów petrochemicznych. (sko) PAP/Marcin Bielecki

    Szczecin/ Politechnika Morska będzie badać paliwa na najnowocześniejszym sprzęcie

  • Warszawa, 25.06.2026. Od lewej: rektor Akademii Wychowania Fizycznego prof. dr hab. Bartosz Molik, prorektor Akademii Górniczo-Hutniczej ds. Kształcenia prof. dr hab. inż. Krzysztof Mendrok, rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego prof. dr hab. Piotr Jedynak, rektor SGH Piotr Wachowiak, astronauta ESA Sławosz Uznański-Wiśniewski i rektor Politechniki Łódzkiej prof. Krzysztof Jóźwik podczas podpisania listu intencyjnego ws. utworzenia Międzyuczelnianego Centrum Ekosystemu Kosmicznego na konferencji naukowej „Ekosystem kosmiczny rok po misji IGNIS” z okazji pierwszej rocznicy lotu Sławosza Uznańskiego-Wiśniewskiego na Międzynarodową Stację Kosmiczną, 25 bm. w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. (mr) PAP/Radek Pietruszka

    W rocznicę misji IGNIS powołano Międzyuczelniane Centrum Ekosystemu Kosmicznego

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera