Polskie zielone technologie będą promowane w Rosji i Chile

Fot. Fotolia
Fot. Fotolia

W listopadzie w ramach misji handlowych polscy przedsiębiorcy wyłonieni w ramach projektu GreenEvo odwiedzą Rosję i Chile - poinformował resort środowiska. Misje promują polskie innowacyjne zielone technologie na arenie międzynarodowej.

"Jest to kolejna szansa dla polskich innowacyjnych firm na nawiązanie współpracy biznesowej. Dla Polski to natomiast okazja, by pokazać na arenie międzynarodowej nasze osiągnięcia w zakresie ochrony środowiska i tym doświadczeniem dzielić się z innymi krajami" - powiedziała cytowana na stronie resortu wiceminister środowiska Beata Jaczewska.

Ministerstwo podało, że podczas misji w Rosji zaplanowano spotkanie w Moskwie laureatów projektu GreenEvo z przedstawicielami ministerstwa zasobów naturalnych i ekologii, którzy mają przybliżyć polskim przedsiębiorcom lokalne uwarunkowania dla rozwoju technologii środowiskowych. Wiceminister Jaczewska weźmie także udział w spotkaniu z doradcą prezydenta Rosji ds. zmian klimatu Aleksandrem Bedrickim oraz wystąpi z wykładem nt. zmian klimatu i zielonej gospodarki w Moskiewskim Państwowym Instytucie Stosunków Międzynarodowych.

W Petersburgu odbędzie się spotkanie z przedstawicielami lokalnego biznesu, mające służyć nawiązaniu kontraktów z polskimi przedsiębiorstwami.

Podczas misji handlowej w Chile reprezentanci polskich innowacyjnych firm wezmą udział w seminarium poświęconym rynkowi zielonych technologii i uwarunkowaniom dla ich rozwoju w tym kraju. Wiceminister Jaczewska spotka się z podsekretarzem stanu resortu środowiska Chile, przewodniczącym Fundacji Przedsiębiorczości Euro-Chile, przedstawicielami Centrum Informacyjnego o Zasobach Naturalnych podległego Ministerstwu Środowiska, przedstawicielami Państwowej Korporacji Rozwoju Produkcji oraz władzami Chilijskich Lasów Państwowych.

Resort podał, że misje handlowe potrwają do 23 listopada. W październiku laureaci GreenEvo odwiedzili Algierię, Malezję, Turcję, Ukrainę i Wietnam. Jednym z sukcesów misji było nawiązanie przez firmę Asket współpracy z Instytutem Maszyn Rolniczych Ministerstwa Rolnictwa Wietnamu.

GreenEvo Akcelerator Zielonych Technologii jest projektem Ministerstwa Środowiska, mającym na celu transfer polskich innowacyjnych technologii środowiskowych i globalną promocję polskiej myśli technicznej. Priorytetem jest dostarczanie polskich technologii na rynki zagraniczne.

PAP - Nauka w Polsce

mick/ je/ ura/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • 19.12.2024. Pokaz przygotowania i pieczenia pierniczków z mąki owadziej (świerszcz domowy, łac. Acheta domesticus) na Wydziale Biotechnologii i Hodowli Zwierząt, Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie. PAP/Marcin Bielecki

    Szczecin/ Świąteczne pierniki z dodatkiem mąki ze świerszcza domowego

  • Fot. Adobe Stock

    Gdańsk/ Naukowcy chcą stworzyć model skóry, wykorzystując druk 3D

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera