Uczelnie i instytucje

W bielskiej Akademii Techniczno-Humanistycznej powstanie aula

Nową aulę otrzyma bielska Akademia Techniczno-Humanistyczna. Rozpoczęły się już prace wykończeniowe, które potrwają do końca czerwca - powiedział we wtorek rzecznik uczelni Mirosław Łukaszuk. Będzie to największa aula na Podbeskidziu.

„Aula zostanie wyposażona w 308 foteli. Tak dużej sali do prowadzenia konferencji na próżno szukać w regionie” – powiedział Łukaszuk.

Konstrukcja auli powstała wraz z głównym gmachem dydaktycznym Akademii, którego fragmenty są sukcesywnie oddawane do użytku. "Stopniowo, w miarę naszych możliwości finansowych, wykańczaliśmy kolejne fragmenty budynku. Przed rokiem uruchomiliśmy czwarte piętro z miejscem na relaks dla studentów i Galerią Akademicką, a także dużą stołówkę, zaś nieco wcześniej nowoczesną bibliotekę i sale multimedialne. Teraz przyszedł czas na ostatnią część – największą aulę" – powiedział rektor uczelni prof. Ryszard Barcik.

Na wykończenie i wyposażenie sali uczelnia przeznaczy około 1 mln zł. Rzecznik Akademii poinformował, że będzie ona w pełni multimedialna, przystosowana do prowadzenia telekonferencji, a także występów scenicznych. „Z tych względów zostanie wygłuszona, zaś pod sufitem zostaną zamontowane płyty poprawiające akustykę. W auli zamontowane zostaną też lampy sceniczne” – wyjaśnił Łukaszuk.

Zdaniem kanclerza Akademii Bartosza Olmy aula posłuży nie tylko wykładowcom, lecz będzie także wynajmowana organizatorom dużych konferencji.

Akademia Techniczno-Humanistyczna jest największą publiczną uczelnią na Podbeskidziu. Powstała w 2001 r. na bazie istniejącej od 1969 roku filii Politechniki Łódzkiej. Kształci ponad 9 tys. studentów.

PAP - Nauka w Polsce

szf/ agt/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Fot. Adobe Stock

    Wrocław/ 2,1 tys. miejsc dla nowych studentów na 10 kierunkach Uniwersytetu Medycznego

  • Fot. Adobe Stock

    FNP przeznaczy 178 mln zł na projekty badawcze zakładające skuteczny transfer wiedzy lub technologii

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera