Uczelnie i instytucje

„Finanse” w ALK coraz wyżej w rankingu Financial Times

Studiom magisterskie z finansów prowadzone przez Akademię Leona Koźmińskiego (ALK) w Warszawie znalazły się na 19. miejscu rankingu Financial Times. Rok wcześniej pismo sklasyfikowało ten sam kierunek jako 21. na świecie.

„FT” w swoim zestawieniu najlepszych kierunków z finansów realizowanych na studiach magisterskich analizuje poziom kształcenia, osiągnięcia naukowe wykładowców, mobilność studentów, możliwość odbywania praktyk, umiędzynarodowienie uczelni, a nawet zróżnicowanie kadry dydaktycznej i studentów pod względem płci. ALK jest jedyną polską uczelnią, którą Financial Times uwzględnił w zestawieniu. Na pierwszym miejscu znalazł się z HEC Paris.

Jednym z najistotniejszych czynników ocenianych w rankingu jest kariera absolwentów trzy miesiące po ukończeniu studiów, wyrażająca się wskaźnikiem zatrudnienia. „91 proc. naszych absolwentów pracuje zaraz po studiach, spora część za granicą” - mówi rektor Akademii Leona Koźmińskiego prof. Witold Bielecki.

Trzy lata po studiach absolwenci finansów w ALK zarabiają średnio nawet 55 tys. dolarów rocznie, czyli około 14 tys. zł brutto miesięcznie. Niemal dwa razy tyle (93 tys. dolarów rocznie brutto) wynoszą zarobki absolwentów zwycięzcy rankingu „FT” - uniwersytetu HEC Paris.

Studia z finansów w Akademii Leona Koźmińskiego są prowadzone w systemie trójstopniowym i obejmują licencjat, magisterium i doktorat. Studiować można po polsku i po angielsku w międzynarodowym środowisku, bo studenci tej uczelni pochodzą z 57 krajów. Ranking „FT” dotyczy tylko studiów magisterskich, jednak już licencjat uzyskany w Koźmińskim może oznaczać istotny awans dla przyszłego finansisty. „Od tego roku akademickiego już na studiach licencjackich można będzie równolegle zdobywać uprawnienia i docelowo uzyskać ceniony przez pracodawców certyfikat ACCA” - informuje prorektor ds. naukowych ALK prof. Dorota Dobija.

Pełny ranking „FT” jest dostępny na stronie: http://rankings.ft.com/businessschoolrankings/masters-in-finance-pre-experience-2013

PAP – Nauka w Polsce

ekr/ tot/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • 13.06.2023. Tabliczka informacyjna na budynku Szkoły Głównej Handlowej - SGH w Warszawie. PAP/Albert Zawada

    Powstaje Centrum Badań nad Rodzinami i Generacjami w SGH

  •  06.05.2024. Prezes Polskiej Akademii Nauk prof. Marek Konarzewski. PAP/Rafał Guz

    Prezes PAN: cieszę się, że zmiany personalne w ministerstwie nauki się dokonały; mam nadzieję na dialog

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera