Uczelnie i instytucje

Studia MBA Akademii Leona Koźmińskiego wśród najlepszych na świecie

Studia Executive MBA (EMBA) prowadzone przez warszawską Akademię Leona Koźmińskiego (ALK) znalazły się na 47. miejscu wśród 100 czołowych programów tego typu na świecie, według rankingu opublikowanego 21 października przez „Financial Times”.

Miejsca w pierwszej dziesiątce prestiżowego zestawienia zajęły głównie międzynarodowe programy uczelni amerykańskich, chińskich i europejskich. Na pierwszym miejscu znalazł się chińsko-amerykański program Kellogg/Hong Kong UST EMBA. Na podium są także: Tsinghua/INSEAD EMBA (z Chin, Francji, Singapuru i Zjednoczonych Emiratów Arabskich) i Columbia/London Business School.

"Studia EMBA w Akademii Leona Koźmińskiego to jedyne z Polski i najwyżej sklasyfikowane studia tego typu wśród szkół biznesu z Europy środkowej i Wschodniej" - poinformowała PAP rzecznik uczelni Ewa Barlik.

Program Executive MBA w Akademii Leona Koźmińskiego oceniono niemal identycznie, jak rok wcześniej - wówczas był 46. W tegorocznym rankingu znalazł się tuż za Cornell University, University of Michigan, a przed tak znanymi instytucjami, jak Rotterdam School of Management, Erasmus University, Emory University i Ohio State University.

Zdaniem rektora ALK prof. Witolda Bieleckiego, współtwórcy i długoletniego opiekuna studiów MBA i Executive MBA, wysokie miejsce w rankingu EMBA to duży sukces Akademii Leona Koźmińskiego. "Satysfakcja z doskonałego wyniku naszego EMBA jest tym większa, że prowadzimy program autorski pod własną marką i nie wspieramy się szeroko znaną uczelnią amerykańską czy brytyjską. W ALK udało nam się zebrać zespół wybitnych badaczy, wykładowców, konsultantów i praktyków z Polski i ze świata, którzy pomagają czynnym menedżerom w rozwoju zawodowym" - powiedział rektor ALK.

Studia Executive MBA są przeznaczone dla menedżerów wyższego szczebla, którym zależy na pogłębieniu wiedzy, wymianie doświadczeń i na przyspieszeniu dalszej kariery. Dlatego o pozycji EMBA w rankingu „Financial Times” decydują w ponad 50 proc. dokonania absolwentów, ich pensje trzy lata po ukończeniu EMBA, zmiana uposażenia po studiach, osiągnięte cele zawodowe, awanse, wyższe stanowiska i praca w międzynarodowym otoczeniu. Poza nimi liczą się zróżnicowanie, odsetek kobiet i cudzoziemców wśród wykładowców, studentów i władz (około 25 proc. ogólnej oceny), a także poziom naukowy uczelni: liczba publikacji, wykładowcy z doktoratami i ich doświadczenie w czołowych szkołach biznesu (20 proc.).

Łącznie w zestawieniu Executive MBA zamieszczonym w „Financial Times” znalazło się ponad 50 amerykańskich i kanadyjskich uniwersytetów (pojedynczo i w konsorcjach). Coraz liczniej reprezentowanym rejonem jest Azja. W zestawieniu znalazło się prawie 20 szkół biznesowych z Chin, 7 z Singapuru, szkoły z Korei Południowej, Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Omanu, Bahrajnu.

Executive MBA to najbardziej wymagający i prestiżowy program kształcenia menedżerów, oferowany jedynie przez wybrane szkoły biznesu. W Akademii Leona Koźmińskiego studia EMBA trwają cztery semestry, a ich absolwentami są członkowie wyższej kadry zarządzającej polskich i zagranicznych firm, organizacji i instytucji gospodarczych. Wśród wykładowców EMBA w ALK jedna czwarta to zagraniczni naukowcy i specjaliści, często z praktyką globalnych korporacjach, firmach konsultingowych, instytucjach finansowych i organizacjach międzynarodowych.

Pełny ranking Executive MBA „FT” znajduje się pod adresem: http://rankings.ft.com/businessschoolrankings/emba-ranking-2013

PAP - Nauka w Polsce

ekr/ ula/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • 13.06.2023. Tabliczka informacyjna na budynku Szkoły Głównej Handlowej - SGH w Warszawie. PAP/Albert Zawada

    Powstaje Centrum Badań nad Rodzinami i Generacjami w SGH

  •  06.05.2024. Prezes Polskiej Akademii Nauk prof. Marek Konarzewski. PAP/Rafał Guz

    Prezes PAN: cieszę się, że zmiany personalne w ministerstwie nauki się dokonały; mam nadzieję na dialog

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera