Uczelnie i instytucje

Politechnika Łódzka otrzymała prestiżowe wyróżnienia Komisji Europejskiej

Komisja Europejska przyznała Politechnice Łódzkiej dwa certyfikaty świadczące o europejskich standardach kształcenia w uczelni - ECTS Label oraz Diploma Suplement Label. Europejska marka ECTS promuje mobilność i współpracę uczelni w programie Erasmus.

Politechnika otrzymała ECTS Label już po raz drugi, na kolejne cztery lata. To europejskie wyróżnienie świadczy o tym, że łódzka uczelnia spełnia standardy określone w europejskim systemie transferu i akumulacji punktów - ECTS. "Jest ono dowodem wysokiej jakości kształcenia i właściwej organizacji procesu studiów" - podkreśliła rzeczniczka PŁ Ewa Chojnacka.

Marka ECTS promuje także mobilność i współpracę uczelni w programie Erasmus. Zdaniem Chojnackiej prawo do używania znaku ECTS Label jest dla zagranicznych studentów gwarantem tego, że zdobyta na PŁ wiedza i kompetencje, mogą być bez zastrzeżeń zaliczone do programu realizowanego w macierzystych uczelniach.

Uczelnia otrzymała również wyróżnienie Diploma Suplement Label, które potwierdza, że wydawany przez nią suplement do dyplomu jest dokumentem zgodnym z wymaganiami Komisji Europejskiej. Zdaniem rektora PŁ prof. Stanisława Bieleckiego to ogromny atut dla absolwentów uczelni, który zwiększa ich konkurencyjność na europejskim rynku pracy.

Zdaniem rzeczniczki uczelni o randze tych wyróżnień świadczy fakt, że z uwagi na wysokie wymagania Komisji Europejskiej, tylko niektóre uczelnie w Europie posiadają ECTS Label oraz Diploma Suplement Label.

Politechnika Łódzka jest jedną z najlepszych uczelni technicznych w Polsce. Obecnie kształci się na niej ponad 20 tys. studentów. Politechnika była pierwszą polską uczelnią, która otrzymała ECTS Label. Dotąd wykształciła ponad 1300 absolwentów na studiach prowadzonych wyłącznie w językach obcych - głównie w Centrum Kształcenia Międzynarodowego.

Według informacji uczelni co roku kilkuset studentów wyjeżdża na zagraniczne uniwersytety, a intensywna wymiana została doceniona przez Narodową Agencję Programu Erasmus, która przyznała jej tytuł "Uczelnia przyjazna mobilności". PŁ realizuje też prawie 30 proc. krajowej wymiany wakacyjnych praktyk studenckich w ramach programu IAESTE.

PAP - Nauka w Polsce

szu/ mow/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Fot. Adobe Stock

    Narodowy Instytut Onkologii w Warszawie otrzyma 15 mln zł na rozwój badań klinicznych

  • 19.12.2024. Pokaz przygotowania i pieczenia pierniczków z mąki owadziej (świerszcz domowy, łac. Acheta domesticus) na Wydziale Biotechnologii i Hodowli Zwierząt, Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie. PAP/Marcin Bielecki

    Szczecin/ Świąteczne pierniki z dodatkiem mąki ze świerszcza domowego

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera