Siedmioro młodych naukowców skorzysta z pomocy mentora

Siedmioro młodych badaczy z Polski będzie współpracowało z doświadczonymi uczonymi ze Stanów Zjednoczonych, Francji, Wielkiej Brytanii i Holandii. Ze specjalnego programu mentoringowego skorzystają w ramach programu finansowanego przez Fundację na rzecz Nauki Polskiej.

Program Mentoring ma umożliwić jego uczestnikom nawiązanie kontaktów i współpracę mentoringową z uczonymi o uznanym dorobku naukowym, z Polski lub z zagranicy.

Do udziału w programie Fundacja na rzecz Nauki Polskiej zakwalifikowała kolejnych siedmioro uczonych, którzy będą współpracowali z mentorami ze Stanów Zjednoczonych, Francji, Wielkiej Brytanii i Holandii. Wśród nagrodzonych znalazło się czterech uczonych Uniwersytetu Warszawskiego: dr Sylwester Arabas, dr inż. Andrzej Kaźmierczak i dr Krzysztof Turzyński z Wydziału Fizyki oraz dr Piotr Grzebyk z Wydziału Prawa i Administracji.

Z programu mentoringowego skorzystają również: dr Maria Karolina Mosor z Instytutu Genetyki Człowieka PAN w Poznaniu, dr Ilona Nenko z Wydziału Nauk o Zdrowiu Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego i dr Rafał Zwolak z Wydziału Biologii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

W programie mogą wziąć udział osoby ze stopniem naukowym doktora, pracujące w polskich jednostkach naukowych lub absolwenci studiów doktoranckich, o ile od nadania stopnia doktora nie upłynęło 12 miesięcy.

Naukowcom zakwalifikowanym do programu FNP zapewnia: dofinansowanie do czterech spotkań mentora i mentorowanego, zakup bądź refundację biletu na przejazd oraz - w ramach ryczałtu - sfinansowanie poniesionych na miejscu kosztów noclegu, wyżywienia i transportu lokalnego.

Nabór do programu prowadzony jest w trybie ciągłym, a kwalifikacja odbywa się cztery razy do roku. W kolejnej rundzie kwalifikacyjnej rozpatrywane będą wnioski złożone do 1 września 2014 r.

PAP - Nauka w Polsce

ekr/ mki/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Prof. Mariusz Jaskólski. Fot. Adrian Wykrota

    Prof. Mariusz Jaskólski z prestiżowym europejskim wyróżnieniem krystalograficznym

  • 28.06.2016 Na zdjęciu Olga Malinkiewicz. PAP/Marcin Obara

    Olga Malinkiewicz wśród finalistów European Inventor Award 2024

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera