„Uniwersytet – Lubię to!” - nowa akcja Uniwersytetu Gdańskiego

Fot. M. Ochocki/KFP/UG
Fot. M. Ochocki/KFP/UG

Atrakcyjne prezentacje, naukowe doświadczenia, spektakle, wykłady, spotkania i rozmowy – to elementy akcji Uniwersytetu Gdańskiego – „Uniwersytet – Lubię to!”. Uczestniczący w niej uczniowie mają okazję spotkać studentów i naukowców UG oraz przekonać się, że nauka nie jest nudna. Kolejne spotkanie 18 maja w Ostródzie.

„Uniwersytet - Lubię to!” to nowy cykl imprez edukacyjnych organizowanych przez Uniwersytet Gdański we współpracy z władzami miast powiatowych województwa pomorskiego oraz warmińsko-mazurskiego. Spotkania skierowane są do uczniów szkół ponadgimnazjalnych i gimnazjów, przede wszystkim województwa pomorskiego. Mają charakter naukowych pikników, w czasie których studenci i naukowcy z Uniwersytetu Gdańskiego w atrakcyjny sposób pokazują, że nauka nie jest nudna.

Naukowe pikniki organizowane w ramach akcji odbyły się już w Kościerzynie, Bytowie i Chojnicach i cieszyły się ogromną popularnością. Kolejne spotkanie odbędzie się 18 maja tym razem w Ostródzie.

Spotkania są okazją do bliższego poznania Uniwersytetu Gdańskiego, kierunków studiów, całej edukacyjnej oferty, i przekonania się, że studiowanie to nie tylko nauka, ale także realizacja pasji i zainteresowań. O swojej uczelni opowiadają studenci i nauczyciele akademiccy UG.

Uczestnicy dotychczasowych pikników zobaczyli prezentacje z zakresu biotechnologii, neurobiopsychologii, chemii, matematyki, fizyki, oceanografii, geografii, geologii, biologii, kaszubistyki, informatyki. Można było zobaczyć zaimprowizowany spektakl Akademickiego Centrum Kultury UG czy posłuchać o dalekich wyprawach Studenckiego Koła Naukowego UG - Mozaika. Członkowie koła prowadzą antropologiczne badania w Ameryce Południowej, na Syberii, Mazowszu , Kociewiu i wielu innych regionach. Sposób przygotowywania mobilnych aplikacji zaprezentowali studenci z Koła Naukowego Lider.

PAP - Nauka w Polsce

ekr/ agt/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Fot. Adobe Stock

    Narodowy Instytut Onkologii w Warszawie otrzyma 15 mln zł na rozwój badań klinicznych

  • 19.12.2024. Pokaz przygotowania i pieczenia pierniczków z mąki owadziej (świerszcz domowy, łac. Acheta domesticus) na Wydziale Biotechnologii i Hodowli Zwierząt, Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie. PAP/Marcin Bielecki

    Szczecin/ Świąteczne pierniki z dodatkiem mąki ze świerszcza domowego

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera