ABM: w związku z konkursem na wsparcie badań, w każdy piątek w Agencji dzień otwarty

Fot. Fotolia
Fot. Fotolia

W związku z konkursem ogłoszonym na wparcie projektów dotyczących niekomercyjnych badań klinicznych do zamknięcia naboru wniosków 29 listopada Agencja Badań Medycznych ogłosiła, że każdy piątek będzie dniem otwartym.

ABM przekazała, że dni otwarte będą służyły upowszechnianiu informacji na temat konkursu i badań. Udział w spotkaniu możliwy będzie po wcześniejszym przesłaniu zgłoszenia na adres niekomercyjne@abm.gov.pl

Agencja Badań Medycznych przeznaczyła 100 mln zł na pierwszy konkurs dotyczący wsparcia niekomercyjnych badań klinicznych. Na dofinansowanie liczyć mogą projekty w obszarze pediatrii, neonatologii, neurologii, hematologii, radioterapii, onkologii i kardiologii.

ABM podnosi, że obecnie Polska zajmuje jedno z ostatni miejsc w Europie pod względem liczby realizowanych niekomercyjnych badań klinicznych, czyli takich, w których sponsorem i właścicielem danych uzyskanych w trakcie badania jest podmiot, którego celem działalności nie jest osiąganie zysku.

W naszym kraju stanowią one zaledwie 2 proc. wszystkich rejestrowanych badań, podczas gdy średnia europejskich wynosi 30 proc. Jednym z zadań Agencji Badań Medycznych jest zmiana tych niekorzystnych proporcji.

Nabór wniosków o dofinansowanie projektów z tej puli prowadzony będzie do 29 listopada br. Szczegóły na stronie agencji: abm.gov.pl. (PAP)

Autor: Katarzyna Lechowicz-Dyl

ktl/ joz/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Fot. Adobe Stock

    Podkarpackie/ 6 mln zł na granty dla uczelni na projekty B+R

  • Fot. materiały prasowe

    Studenckie mosty z makaronu

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera