Uczelnie i instytucje

Politechnika Gdańska przedłużyła do 3 maja zawieszenie tradycyjnych zajęć

 Źródło: materiały prasowe Politechnika Gdańska/ Fot. K. Krzempek
Źródło: materiały prasowe Politechnika Gdańska/ Fot. K. Krzempek

W związku z trwającym stanem epidemii rektor Politechniki Gdańskiej przedłużył do 3 maja zawieszenie tradycyjnych zajęć i wykładów na uczelni. Do tego czasu studenci będą kontynuować naukę online, a większość pracowników administracji ma pracować z domu.

W trosce o bezpieczeństwo pracowników i studentów, rektor Politechniki Gdańskiej prof. Krzysztof Wilde wydał nowe zarządzenia dotyczące zasad studiowania i pracy na uczelni. Dotyczą one m.in. zawieszenia do 3 maja działalności dydaktycznej, z wyjątkiem zajęć prowadzonych zdalnie. Wcześniejsze regulacje zakładały, że tradycyjne wykłady będą mogły zostać wznowione we wtorek 15 kwietnia.

Nowe rozporządzenie rektora PG zobowiązuje studentów, doktorantów i słuchaczy studiów podyplomowych do zgłaszania drogą elektroniczną lub telefoniczną do dziekanatów informacji o ewentualnym pogorszeniu się stanu zdrowia i wystąpieniu objawów typowych dla infekcji wirusowej COVID-19.

Wstrzymano też zakwaterowanie nowych osób w domach studenckich i wprowadzono zakaz odwiedzin przez gości z zewnątrz. Do budynków wpuszczane będą tylko osoby, które w nich mieszkają. Powrót do akademików przez studentów, którzy już je opuścili, nie będzie możliwy do odwołania. Zamknięte pozostają czytelnie Biblioteki PG oraz obiekty Centrum Sportu Akademickiego.

Odwołano także wszystkie konferencje, imprezy i wydarzenia, które miały się odbyć na uczelni.

Rektor przedłużył również termin zawieszenia służbowych wyjazdów zagranicznych. Jednocześnie zalecił pracownikom i studentom wstrzymanie wszystkich krajowych wyjazdów służbowych.

Podobne decyzje podjęły do tej pory władze Uniwersytetu Łódzkiego oraz Uniwersytetu Warszawskiego. (PAP)

Autorka: Anna Machińska

anm/ mok/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Fot. Politechnika Warszawska

    Studencki most kratowy z międzynarodowym uznaniem

  • Fot. Adobe Stock

    Studenci strajkują przeciw sprzedaży akademika UJ; uczelnia: są postępy w rozmowach

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera