Nabór wniosków na przyszłoroczne wyjazdy z NAWA

Fot. materiały prasowe
Fot. materiały prasowe

O stypendia na pobyty naukowe w najlepszych ośrodkach zagranicznych na świecie mogą starać się naukowcy dowolnej dyscypliny i nauczyciele akademiccy. Do 18 czerwca można składać wnioski do Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej (NAWA).

Wyjazdy rozpoczną się dopiero w 2021 roku, ponieważ pandemia COVID-19 wstrzymała międzynarodową mobilność akademicką. Naukowcy mogą jednak planować swoje przyszłoroczne międzynarodowe działania.

Możliwość tę daje III edycja Programu Stypendialnego im. Mieczysława Bekkera. O stypendia mogą wnioskować naukowcy zatrudnieni w polskich uczelniach oraz jednostkach naukowych. Program umożliwia odbycie stażu podoktorskiego, prowadzenie badań naukowych lub pozyskanie materiałów do pracy naukowej w renomowanych zagranicznych ośrodkach na całym świecie. Dodatkowo stypendyści będą mogli prowadzić zajęcia dydaktyczne.

W III edycji programu rozpoczęcie wizyt zaplanowano na 1 marca 2021 roku, a najpóźniej 1 października 2021 roku. W związku z pandemią COVID-19 mogą pojawić się jednak dalsze ograniczenia w przemieszczaniu się pomiędzy krajami. Jeśli realizacja projektów nie będzie możliwa w planowanych terminach, harmonogram wyjazdów zostanie odpowiednio zmieniony. Projekt może być realizowany przez okres od 3 do 24 miesięcy w przypadku „młodego naukowca” lub od 3 do 12 miesięcy w przypadku pozostałych wnioskodawców.

Nabór wniosków w programie prowadzony jest do 18 czerwca (do godz. 15:00 czasu lokalnego dla Warszawy). Wnioski przyjmowane są wyłącznie w formie elektronicznej w systemie teleinformatycznym NAWA: https://programs.nawa.gov.pl

Dotychczas z programu skorzystało ponad 280 osób. Najpopularniejszymi kierunkami wyjazdów były Stany

Zjednoczone Ameryki, Niemcy oraz Wielka Brytania. 

PAP - Nauka w Polsce

kol/ zan/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera