
Cykl bezpłatnych szkoleń dla m.in. wnioskodawców i beneficjentów na temat przyznawania grantów, ocen wniosków o dofinansowanie czy udogodnień dla firm realizujących projekty w czasie pandemii przygotowało Narodowe Centrum Badan i Rozwoju.
NCBR online to cykl ponad 20 szkoleń, regularnie publikowanych na kanale NCBR w serwisie YouTube (https://www.youtube.com/user/NCBRnews/videos). Eksperci NCBR kompleksowo przybliżają w nich cały proces od pozyskania grantu do jego realizacji, również w czasie pandemii - wynika z informacji przesłanej w środę PAP.
W wideo omówione są aktualne konkursy, również te realizowane z Funduszy Europejskich – Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój - czy w ramach inicjatyw międzynarodowych, zasady działania programów dla start-upów Bridge Alfa. Eksperci NCBR odpowiadają też na najczęściej zadawane przez wnioskodawców pytania, przedstawiają zasady udogodnień w realizacji projektów w czasie pandemii.
"NCBR jest instytucją otwartą na przedsiębiorców i naukowców z całego kraju. Już od ponad dwóch lat nasi eksperci jeżdżą w najdalsze zakątki Polski, szkoląc, edukując i przybliżając wszystkim zainteresowanym zasady konkursów. Również teraz, w czasie pandemii, nie zwalniamy tempa. Przenieśliśmy szkolenia do internetu, na nasz kanał YouTube, gdzie każdy ma możliwość zasięgnięcia sporej dawki wiedzy" – mówi cytowany w informacji przesłanej PAP dyrektor NCBR dr inż. Wojciech Kamieniecki.
Kierownik projektu w NCBR Dorota Toczyska dodaje, że w produkcjach wideo agencja stara się w jasny i przejrzysty sposób przekazać wiedzę na temat aplikowania w konkursach, a następnie realizacji projektów badawczo-rozwojowych.
"Nie chcemy, aby proces złożenia wniosku o dofinansowanie był barierą dla innowatorów. Dla nas najbardziej liczy się dobry pomysł i plan jego realizacji. W każdym z odcinków wypowiadają się eksperci, obrazując przekaz przykładami" - tłumaczy Toczyska.
Cykl szkoleń NCBR online finansowany jest ze środków Funduszy Europejskich – Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój.(PAP)
szz/ zan/
Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.