Mateusz Grochowski, student Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku, od 1 stycznia zostanie nowym przewodniczącym Parlamentu Studentów RP. Grochowski reprezentował dotąd studentów w Radzie Głównej Nauki i Szkolnictwa Wyższego.
O sobotniej sesji XXVI Zjazdu Delegatów Parlamentu Studentów RP poinformowano na profilu facebookowym PSRP. Właśnie wtedy zaakceptowano sprawozdanie Organów Statutowych Parlamentu Studentów RP i wybrano członków Organów Statutowych PSRP w kadencji 2021-2022. Zdecydowano, że nowym przewodniczącym Parlamentu Studentów RP 1 stycznia 2021 r. zostanie Mateusz Grochowski.
Na stanowisku zastąpi dotychczasowego przewodniczącego, Dominika Leżańskiego.
Mateusz Grochowski jest studentem Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku. W 2017 wybrano go na przewodniczącego Samorządu Studentów UMB, a rok został Przewodniczącym Komisji Wyższego Szkolnictwa Medycznego.
Jak informuje na swojej stronie, od 2019 r. reprezentuje PS RP w Radzie Głównej Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz należy do ekspertów ds. studenckich Polskiej Komisji Akredytacyjnej.
"Przez cały okres studiów towarzyszy mi piłka nożna – pasja, która jak samorząd, uczy współpracy grupowej, proaktywności (do ostatniego gwizdka!), komunikacji i zaangażowania. To, m.in. te wartości stanowią podstawę mojego programu jako kandydata na Przewodniczącego Parlamentu Studentów RP" - pisze nowy przewodniczący.
Parlament Studentów Rzeczypospolitej Polskiej jest niezależną i samorządną organizacją reprezentującą ogół studentów w kraju. Jej zadaniami jest m.in. reprezentowanie i promowanie edukacyjnych, socjalnych, ekonomicznych i kulturalnych potrzeb studentów; ochrona praw i interesów wszystkich studentów w kraju oraz polskich studentów za granicą; wspieranie samorządności i mobilności studenckiej.
PAP - Nauka w Polsce
lt/ zan/
Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.