Konkurs o staż w Londynie - dla młodych badaczy genomu

Fot. Adobe Stock
Fot. Adobe Stock

Badacze z dziedziny onkologii, przyrodnicy i medycy mogą do 3 lutego aplikować do konkursu o pełnopłatny staż w londyńskim ośrodku badań nad rakiem - Institute of Cancer Reserch. Zwycięzca weźmie udział w projekcie z zakresu stabilności genomu i naprawy DNA.

Szczegóły przedstawi 20 stycznia na otwartym spotkaniu online prof. Wojciech Niedźwiedź - lider zespołu „Cancer and Genome Instability” w londyńskim Institute of Cancer Reserch (ICR) i specjalista w dziedzinie syntetycznej letalności. Pod jego kierunkiem laureat konkursu będzie doskonalił swoje umiejętności i prowadził badania w Anglii. Webinarium z udziałem naukowca rozpocznie się o godz. 14.00.

O staż mogą ubiegać się doktoranci w zakresie nauk przyrodniczych lub medycznych oraz doktorzy tych samych dziedzin (z tytułem uzyskanym po 1 stycznia 2017 r.) i lekarze medycyny (z tytułem uzyskanym po 1 stycznia 2015 r.). Warunkiem udziału w konkursie jest udokumentowane doświadczenie w technikach i pracy laboratoryjnej w postaci publikacji naukowej lub referencji od opiekuna naukowego. Uczestnik musi legitymować się biegłą znajomością języka angielskiego w mowie i piśmie.

Konkurs jest organizowany przez AstraZeneca, a jego operatorem jest Porozumienie Akademickich Centrów Transferu Technologii (PACCT). Laureat konkursu otrzyma na okres pobytu w ICR stypendium naukowe wypłacane co miesiąc przez cały okres stażu.

Aplikacje można składać do 3 lutego poprzez stronę internetową. Z przesłanych zgłoszeń jury konkursu wyłoni siedmiu kandydatów, którzy zostaną zakwalifikowani do kolejnego etapu. Regulamin zgłoszeń oraz konkursu jest dostępny tutaj. 

W trakcie webinarium 20 stycznia o swoich doświadczeniach z podobnego stażu opowie dr Rafał Lolo z AstraZeneca Pharma Poland. Żeby dołączyć należy kliknąć na link. Identyfikator spotkania to: 962 3977 3469. Kod dostępu: PACTT.

Osoby, które planują uczestniczyć w spotkaniu powinny potwierdzić udziału do 19 stycznia na adres mailowy kontakt@pactt.pl z dopiskiem w tytule „NAGRODA”.

Nauka w Polsce

kol/ zan/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera