Nauka dla Społeczeństwa

24.04.2024
PL EN
13.02.2023 aktualizacja 13.02.2023

Poznań/ Ruszyły zgłoszenia do Nagrody Naukowej Miasta Poznania

Fot. Adobe Stock Fot. Adobe Stock

Ruszyły zgłoszenia do Nagrody Naukowej Miasta Poznania i do stypendium dla młodych badaczy poznańskiego środowiska naukowego. Miasto przeznaczy na te cele łącznie 180 tys. zł.

Rozpoczęła się kolejna edycja konkursu, w którym co roku przyznawane są wyróżnienia za wybitne osiągnięcia naukowe. Do końca marca można zgłaszać kandydatki i kandydatów do Nagrody Naukowej Miasta Poznania oraz stypendium dla młodych badaczy poznańskiego środowiska naukowego.

„Nagrodę Naukową Miasta Poznania otrzyma osoba, która może poszczycić się wybitnymi osiągnięciami naukowymi w ciągu ostatnich dwóch lat. Z kolei stypendium przeznaczone jest dla zdolnych badaczy, którzy w 2023 r. nie ukończą jeszcze 31. roku życia” – poinformował poznański magistrat. Miasto Poznań przeznaczy na te cele łącznie 180 tys. zł.

Kandydatki i kandydatów do nagrody i stypendiów mogą zgłaszać stowarzyszenia i fundacje zajmujące się nauką, szkoły wyższe, instytucje i jednostki naukowe mające siedzibę w Poznaniu, radni Poznania, członkowie kapituły Nagrody Naukowej Miasta Poznania, a także dotychczasowi jej laureaci.

Wnioski konkursowe należy przesłać wyłącznie w formie elektronicznej za pośrednictwem platformy ePUAP, na adres skrytki urzędu miasta na ePUAP:/UMPoznan/SkrytkaESP. W tym celu należy skorzystać z usługi "pismo ogólne do podmiotu publicznego". Do dokumentu należy dołączyć również jego wersję edytowalną w programie Word.

Termin zgłoszeń upływa 31 marca. (PAP)

Autor: Anna Jowsa

ajw/ joz/

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

Copyright © Fundacja PAP 2024