Nauka dla Społeczeństwa

23.02.2024
PL EN
03.06.2023 aktualizacja 03.06.2023

Częstochowa / "Akordeon bez granic" - konferencja na Uniwersytecie

Fot. Adobe Stock Fot. Adobe Stock

Pionierska Konferencja Naukowo-Artystyczna Doktorantów i Młodych Naukowców „Akordeon bez granic” odbędzie się we środę 14 czerwca. Zwieńczeniem części naukowej będzie koncert w wykonaniu doktorantów oraz wybitnych studentów uczelni muzycznych.

Uniwersytet Jana Długosza w Częstochowie zaprasza do udziału w wyjątkowej Konferencji Naukowo-Artystycznej Doktorantów i Młodych Naukowców „Akordeon bez granic”, która odbędzie się we środę 14 czerwca. Organizatorem tego wydarzenia jest Katedra Muzyki UJD. Przedsięwzięcie będzie pierwszym tego rodzaju wydarzeniem w akordeonistyce, poświęcone jest prezentacji i upowszechnianiu badań naukowych i artystycznych, prowadzonych przez młodych naukowców, studentów polskich szkół doktorskich oraz pracowników badawczo-dydaktycznych wyższych uczelni.

Ważnym aspektem tej konferencji będzie prezentacja nowej, nigdzie dotąd niepublikowanej wiedzy, oraz szeroko pojęta wymiana poglądów i doświadczeń, bardzo istotnych dla rozwoju dyscypliny. Wykład inauguracyjny wygłosi wybitny akordeonista, pedagog, prof. Raimondas Sviackevicius z Litewskiej Akademii Muzyki i Teatru w Wilnie, niekwestionowany autorytet w zakresie akordeonistyki.

Sesja wykładowa odbędzie się w godzinach 9.00 - 14.30 w sali 502 budynku uniwersyteckiego przy ul. D. Zbierskiego 2/4. Prelegentami będą: dr Wojciech Golec z Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, dr Marcin Jabłoński z Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach, mgr Przemysław Chałupka z UJD w Częstochowie, mgr Jakub Stefaniak z Akademii Muzycznej im. S. Moniuszki w Gdańsku oraz mgr Łukasz Brzezina i mgr Adam Maksymienko - obydwaj z Uniwersytetu Muzycznego w Warszawie.

Zwieńczeniem części naukowej będzie koncert w wykonaniu doktorantów oraz wybitnych studentów uczelni muzycznych, który odbędzie się w sali koncertowej Zespołu Szkół Muzycznych im. M. J. Żebrowskiego w Częstochowie przy ul. Jasnogórskiej o godz. 17.00. Wykonawcami będą: Przemysław Chałupka, Jakub Stefaniak, Adam Maksymienko, Łukasz Brzezina, Agnieszka Figiel, Miłosz Caban, Dawid Kosiński, Arkadiusz Siedlarz, Maciej Ochwat, Łukasz Skubisz, Krzysztof Polnik, Kacper Batycki, Kacper Kaczmarek. W programie przewidziano m. in. utwory Bacha, Mozarta, Griega, Kilara, Hosokawy, Mantovaniego. (PAP)

Autor: Maciej Świerzy

macs/ aszw/

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

Copyright © Fundacja PAP 2024