Uczelnie i instytucje

W poniedziałek znane będą wyniki rekrutacji na Uniwersytet Rzeszowski

3.01.2022. Hol Uniwersytetu Rzeszowskiego. PAP/Darek Delmanowicz
3.01.2022. Hol Uniwersytetu Rzeszowskiego. PAP/Darek Delmanowicz

Zakończyła się pierwsza tura rekrutacji w Uniwersytecie Rzeszowskim (UR). W systemie rekrutacyjnym zarejestrowało się ponad 17,6 tys. osób. Najbardziej oblegany był kierunek lekarski. Kandydaci poznają wyniki w poniedziałek - poinformowała PAP Joanna Wilk z biura promocji UR.

Pierwsza tura rekrutacji na rzeszowskiej uczelni zakończyła się 20 lipca. Natomiast dziesięć dni wcześniej zakończyła się rekrutacja na kierunki, na które obowiązywał egzamin wstępny.

W sumie w systemie rekrutacyjnym zarejestrowało się ponad 17,6 tys. osób.

Jak dodała Wilk, kandydaci wyniki rekrutacji poznają w poniedziałek na Indywidualnym Rekrutacyjnym Koncie Kandydata.

Najpopularniejszymi kierunkami, według liczby rejestracji w systemie, były kierunki lekarski - 2528 rejestracji, filologia angielska – 888 rejestracji oraz prawo - 711 rejestracji.

„Trochę mniejszym zainteresowaniem cieszyła się fizjoterapia – 658 rejestracji oraz finanse i rachunkowość – 628 chętnych” – podała Wilk.

Według danych z uczelni, najwięcej kandydatów na jedno miejsce było na kierunku lekarskim - 23 osoby; na filologii angielskiej - 9 osób; na kierunkach pielęgniarstwo i bezpieczeństwo wewnętrzne na jedno miejsce przypadało 8 osób.

Druga tura rekrutacji rozpocznie się 8 sierpnia. (PAP)

Nauka w Polsce,  Wojciech Huk

huk/ pat/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Fot. Adobe Stock

    Narodowy Instytut Onkologii w Warszawie otrzyma 15 mln zł na rozwój badań klinicznych

  • 19.12.2024. Pokaz przygotowania i pieczenia pierniczków z mąki owadziej (świerszcz domowy, łac. Acheta domesticus) na Wydziale Biotechnologii i Hodowli Zwierząt, Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie. PAP/Marcin Bielecki

    Szczecin/ Świąteczne pierniki z dodatkiem mąki ze świerszcza domowego

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera