Podkarpackie/ Rozpoczęły się zapisy do NASA Space Apps Challenge Rzeszów 2023

Fot. Adobe Stock
Fot. Adobe Stock

Rozpoczęły się zapisy do kosmicznego hackathonu NASA Space Apps Challenge Rzeszów 2023. To wydarzenie skierowane do młodych ludzi, których zadaniem będzie stworzyć innowacyjne rozwiązania na zadania ogłoszone przez NASA.

NASA Space Apps Challenge to globalna inicjatywa, która angażuje ludzi na całym świecie do tworzenia innowacyjnych rozwiązań w odpowiedzi na interdyscyplinarne wyzwania ogłoszone przez NASA.

Wydarzenie w Rzeszowie organizowane jest już po raz trzeci przez Podkarpackie Centrum Innowacji. Zaplanowane zostało na październik br. Zapisy na hackathon właśnie się rozpoczęły.

Jak poinformował PAP odpowiedzialny za organizację wydarzenia w Rzeszowie Kacper Moczarny, udział w hackathonie mogą wziąć uczniowie i studenci z Podkarpacia.

„Niezależnie od tego czy jesteś informatykiem, inżynierem, humanistą, artystą, marketingowcem czy pracujesz sam czy w zespole – na pewno znajdziesz tu przestrzeń dla siebie” – zachęca Moczarny.

Dodał, że celem wydarzenia jest przede wszystkim wsparcie potencjału uczniów i studentów jako młodych innowatorów, realizujących autorskie projekty i prototypy rozwiązań w obszarze lotnictwa i kosmonautyki

Autorzy najlepszych rozwiązań wypracowanych podczas lokalnej edycji hackathonu otrzymają nagrody od organizatorów oraz partnerów wydarzenia. Innowacyjne rozwiązania opracowane przez zespoły z Podkarpacia i wytypowane przez jury, będą miały możliwość powalczyć o trzy globalne nagrody główne fundowane przez centralę NASA. (PAP)

Nauka w Polsce, Wojciech Huk

huk/ mhr/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Fot. materiały prasowe AGH

    Kraków/ Satelita skonstruowany przez studentów AGH we wtorek zostanie wyniesiony na orbitę

  • Fot. Adobe Stock

    Prof. Koji Murata, twórca drewnianego satelity, z wykładem na seminarium CBK PAN

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera