Nauka dla Społeczeństwa

03.12.2023
PL EN
16.10.2023 aktualizacja 16.10.2023

Trzy polskie uczelnie nominowane do nagrody Elsevier Research Impact Leaders

Fot. Adobe Stock Fot. Adobe Stock

Politechnika Gdańska, Uniwersytet Jagielloński i Politechnika Opolska otrzymały nominację do prestiżowej nagrody Elsevier Research Impact Leaders 2023 w kategorii Engineering & Technologies.

Jak poinformował PAP prof. Grzegorz Królczyk, prorektor ds. nauki i rozwoju Politechniki Opolskiej, do tegorocznej nagrody Elsevier Research Impact Leaders w kategorii dotyczące badań i rozwoju naukowego w zakresie technologii i inżynierii nominowano trzy polskie uczelnie, w tym Politechnikę Opolską.

"Ta nominacja to prawdziwy prestiż i uhonorowanie pracy całego środowiska naukowego Politechniki Opolskiej. Należeć do pierwszej trójki naukowej Polski jest czymś, z czego jesteśmy - jako Politechnika Opolska - ogromnie dumni. Nie było by to możliwe bez podniesienia poziomu umiędzynarodowienia i współpracy naukowej z innymi uczelniami technicznymi” – powiedział prof. Królczyk.

Research Impact Leaders Award ma na celu wspomaganie badań oraz rozwoju naukowego. Nagrodę otrzymują uczelnie i instytucje badawcze, które mają największy wpływ na badania naukowe i przyczyniają się do lepszej rozpoznawalności polskiej nauki na świecie.

Nagrodę przyznaje wydawnictwo naukowe Elsevier, które, co roku, organizuje również zestawienie Top 2 procent najbardziej wpływowych badaczy w skali globu oraz jest właścicielem największej bazy publikacji naukowych Scopus.

Gala wręczenia nagród Elsevier Research odbędzie się w Łodzi, 26 października br., podczas posiedzenia Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich. (PAP)

Marek Szczepanik

masz/ mir/

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

Copyright © Fundacja PAP 2023