Fot. Politechnika Warszawska

Studencki most kratowy z międzynarodowym uznaniem

Lekki łukowy most kratowy zaprojektowany przez studentów z Politechniki Warszawskiej przyniósł zespołowi projektowemu drugie miejscu w międzynarodowym konkursie mostów stalowych Design and Construct Steel Bridge Competition (DE&CO) 2024. Studenci zdobyli także nagrodę za najlżejszy most.

 • Adobe Stock

  Opakowanie, etykieta lub koncepcja graficzna: do 30 kwietnia można je zgłaszać w studenckim konkursie

  Studenci polskich uczelni, którzy mają pomysły na ciekawe opakowania, etykiety lub spójną koncepcję graficzną opakowania dla linii produktowej, mogą się zgłaszać do konkursu Strefa Studenta. Czas na zgłoszenia mija 30 kwietnia.

 • Adobe Stock, Orzech kokosowy
  Nagrody

  KoKoS: ostatnie dni na zgłoszenia konstrukcji studenckich

  Tylko do 3 kwietnia można zgłaszać zbudowane przez studentów urządzenia w dziesiątej edycji Konkursu Konstrukcji Studenckich - KoKoS. W konkursie organizowanym przez Niezależne Zrzeszenie Studentów mogą wziąć udział studenci z całej Polski.

 • Kuchnia wspólnotowa, autorki projektu Re-Sanatorium: Ewa Maniak, Karolina Rorat i Zofia Zwijacz. źródło PW oraz Poza izolacją: Laureaci Konkursu Mieszkaniowego dla Seniorów (architecturecompetitions.com)

  Studentki PW nagrodzone za projekt mieszkań dla seniorów

  Trzecią nagrodę oraz Nagrodę Buildner Student Award zdobyły studentki Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej (PW) za projekt ośrodka mieszkaniowego nawiązującego do polskiej architektury "Świdermajera”, w którym seniorzy zintegrują się ze społeczeństwem.

 • Adobe Stock

  Otwarte drzwi: prace magisterskie i doktorskie o niepełnosprawności nagrodzone

  Najlepsze prace magisterskie i doktorskie, których tematem jest niepełnosprawność w wymiarze: społecznym, zawodowym lub zdrowotnym, nagrodzono w konkursie PFRON Otwarte drzwi.

 • Adobe Stock
  Student

  Ruszył nabór zgłoszeń do XIV edycji Ogólnopolskiego Konkursu Student-Wynalazca

  Studenci, doktoranci i absolwenci, którzy w trakcie studiów zostali twórcami/współtwórcami wynalazku lub wzoru użytkowego/przemysłowego – mogą zgłosić się do XIV edycji Ogólnopolskiego Konkursu Student-Wynalazca. Nabór trwa do 25 stycznia 2024 r.

 • Adobe Stock

  Przyznano nagrody im. Witolda Lipskiego za wybitne osiągnięcia w dziedzinie informatyki

  Adam Polak z Uniwersytetu Jagiellońskiego, Michał Nowicki z Politechniki Poznańskiej i Błażej Osiński z Uniwersytetu Warszawskiego zostali laureatami XIX edycji konkursu im. Witolda Lipskiego za wybitne osiągnięcia w dziedzinie informatyki. Zwycięzcy otrzymają po 50 tysięcy złotych.

 • LAUREACI_NNP2023_Rajwa_Mamak_Skowron_Okruszek_Okninski, mat. prasowe

  Nagrody Naukowe POLITYKI przyznane po raz 23.

  Dr Kamil Mamak, dr hab. Łukasz Okruszek, dr hab. n. med. Paweł Rajwa, dr hab. Piotr Skowron oraz dr inż. Adam Okniński są tegorocznymi laureatami Nagród Naukowych POLITYKI. Ich nazwiska ogłoszono w niedzielę.

 • Rzeszów, 25.03.2021. Politechnika Rzeszowska im. Ignacego Łukasiewicza (dd/amb/ran) PAP/Darek Delmanowicz

  Podkarpackie/ Studenci Politechniki Rzeszowskiej wygrali zawody w Czechach

  Studenci Politechniki Rzeszowskiej stanęli na podium. Podczas zawodów Formuła Student, które odbyły się w Czechach, zespół PRz Racing zajął 1. miejsce w klasyfikacji generalnej bolidów spalinowych - poinformowała uczelnia.

 • Jak w 2075 r. będzie wyglądać samowystarczalne osiedle? Z tym wyzwaniem zmierzyli się uczestnicy międzynarodowego konkursu Intuiture2075. Najlepszy okazał się projekt studentek i studenta z W1 – Mai Stanowskiej, Klaudii Ryś i Mateusza Baranowskiego. Źrodło: PWr

  Projekt osiedla przyszłości studentów PWr z główną nagrodą w międzynarodowym konkursie

  Projekt osiedla przyszłości opracowany przez studentów z Politechniki Wrocławskiej zdobył główną nagrodę w międzynarodowym konkursie Intuiture2075. Zadaniem uczestników było przygotowanie koncepcji samowystarczalnego osiedla, jakie mogłoby istnieć w 2075 roku.

Najpopularniejsze

 • Fot. Adobe Stock

  Błądzenie myślami wspiera kreatywność

 • Egipt/Listy centurionów znaleźli polscy archeolodzy w Berenike

 • NASK ostrzegła przed kampanią phishingową wymierzoną w studentów i uczelnie wyższe

 • Psycholog: zabierzmy dzieciom cyfrowy smoczek

 • Naukowcy stworzyli maszynę do obierania cebuli

 • Fot. Adobe Stock

  Metaboliczne podstawy autyzmu

 • Ćwiczenia fizyczne przynoszą korzyści na poziomie komórkowym

 • Cięcie cesarskie ponad dwukrotnie zwiększa ryzyko niepowodzenia szczepienia przeciwko odrze

 • Badanie: w jądrach mężczyzn i psów znaleziono duże ilości mikroplastiku

 • Odchudzający lek typu „koń trojański” skuteczniejszy niż dotychczasowe terapie otyłości

Fot. Adobe Stock

Ekspert o ekstremalnych zdarzeniach pogodowych: monitoring wysp ciepła może pomóc je niwelować

Musimy być przygotowani na to, że w miastach będą występować ekstremalne zdarzenia pogodowe. Możemy jednak próbować je niwelować i zapobiegać ich skutkom. Monitoring miejskich wysp ciepła może dostarczyć cennych informacji – powiedział PAP prof. nauk o Ziemi Marek Jóźwiak.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera