Uczelnie i instytucje

Wrocław/ Łukasiewicz PORT pozyskał kolejne nieruchomości na kampusie Pracze

Fot. materiały prasowe
Fot. materiały prasowe

Ponad 4 hektary terenu oraz 9 budynków na kampusie Pracze we Wrocławiu stało się własnością Sieci Badawczej Łukasiewicz PORT. Dzięki tej umowie cały kampus należy już do tego instytutu badawczego i w przyszłości po rewitalizacji ma służyć rozwojowi nauki.

W poniedziałek we Wrocławiu umowę o doposażeniu Sieci Badawczej Łukasiewicz PORT w formie reintegracji kampusu Pracze podpisali w imieniu skarbu państwa wiceminister rozwoju i technologii Mariusz Golecki oraz dyrektor Sieci Badawczej Łukasiewicz PORT Andrzej Dybczyński.

Wcześniej Rada Miejska Wrocławia podjęła uchwałę o przekazaniu skarbowi państwa ponad 4 hektarów i 9 budynków, które są częścią kampusu, a dotychczas były własnością samorządu. Wartość tych nieruchomości oszacowano na 29 mln zł, które skarb państwa przekazał gminie.

„Przekazanie praw własności całego obiektu Łukasiewicz PORT umożliwi efektywne wykorzystanie tych nieruchomości, przywróci świetność obiektom, a nauce i badaniom zapewni efekt synergii. Pozwoli zwiększyć potencjał działalności badawczej w ścisłej współpracy z przemysłem, w interesie dalszego, dynamicznego rozwoju nowych technologii” - powiedział wiceminister Golecki.

Dyrektor Dybczyński podkreślił dobrą współpracę samorządu i rządu w tym projekcie.

„Ten projekt reintegracji kampusu jest przykładem bardzo dobrej współpracy samorządu i rządu. Dziękuję, że mimo różnic strony kierowały się dobrem miasta i państwa, i potrafiły się mądrze porozumieć” - powiedział Dybczyński.

Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk podkreślił, że był to wyraz troski Wrocławia o rozwój polskiej nauki.

„Wrocław jest miastem akademickim, miastem naukowców. I ta reintegracja kampusu jest takim wyrazem troski Wrocławia o rozwój polskiej nauki. Jestem pewien, że po rewitalizacji tej kolejnej części kampusu będzie w nim ten rozwój następował” - powiedział Sutryk. 

PAP - Nauka w Polsce, Roman Skiba

ros/ zan/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Rys. Coolerheat/Łukasz Witanowski

    Naukowcy chcą produkować chłód z ciepła

  • Fot. Adobe Stock

    Polski eksperyment w kosmosie: test technologii przetwarzania danych na orbicie

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera