Wrocław/ Centrum badań EIT+ ma współpracować z firmami z Kanady

Wrocławskie Centrum Badań EIT+ podpisało w środę list intencyjny z ambasadą Kanady nt. współpracy z małymi i średnimi przedsiębiorstwami z tego kraju. Ma ona przede wszystkim dotyczyć startupów i rozwoju innowacji w ramach nowych technologii.

  • Fot. Fotolia /

    Wrocław/ EIT+ uruchamia projekt dotyczący ochrony klimatu i energetyki

    Międzynarodowy projekt dotyczący ochrony klimatu, transportu w mieście i energetyki uruchamia Wrocławskie Centrum Badań EIT+. Adresowany jest on do naukowców, przedsiębiorców oraz pracowników instytucji publicznych i pozarządowych.

  • Wrocławskie Centrum Badań EIT+, kampus Pracze. Nz. główny budynek.  Fot. PAP/ Maciej Kulczyński 29.10.2014

    Prestiżowe logo HR Excellence in Research trafiło do IA PAN oraz EIT+

    Instytut Agrofizyki PAN w Lublinie oraz Wrocławskie Centrum Badań EIT+ otrzymały logo HR Excellence in Research nadawane przez Komisję Europejską instytucjom, które stosują zasady „Europejskiej Karty Naukowca” i „Kodeksu postępowania przy rekrutacji pracowników naukowych”.

  • Fot. Fotolia
    Technologia

    Wrocławskie Centrum Badań EIT+ kończy etap inwestycji

    Po czterech latach od rozpoczęcia budowy infrastruktury naukowej Wrocławskie Centrum Badań EIT+ kończy etap inwestycji. Ośrodek, będący miejscem badań nad nowymi technologiami i platformą współpracy nauki z biznesem, skupia dziś m.in. około 40 laboratoriów bio- i nanotechnologicznych.

  • Technologia

    Wystawa o tajemnicach optyki we Wrocławskim Centrum Badań EIT+

    Posłuchać „dźwięku” światła, zagrać na laserowej harfie oraz obejrzeć kilkadziesiąt eksponatów prezentujących najczęstsze złudzenia optyczne można od środy na wystawie pt. „Szkiełko i oko – tajemnice optyki” otwartej we Wrocławskim Centrum Badań EIT+.

  • Technologia

    Krasnoludek wyrzeźbiony w ziarnku piasku

    Na ziarnku piasku we Wrocławskim Centrum Badań EIT+ wyryty został jeden z najmniejszych krasnoludków świata - ma ona zaledwie 20 mikronów wzrostu. Rozstrzygnięto już konkurs na imię dla skrzata i nazwano go Grafeniusz Drobnodziejek.

  • Wiecha na budynku laboratoryjnym Wrocławskiego Centrum Badań EIT+

    Naukowcy z dziedzin nanotechnologii, biotechnologii, informatyki oraz medycyny skorzystają z nowego budynku laboratoryjnego Wrocławskiego Centrum Badań EIT+, którego budowa zakończy się w 2013 r. W czwartek na budynku zawisła symboliczna wiecha.

Najpopularniejsze

  • 05.07.2015 PAP/Marcin Bielecki

    Piorun, który wysłał błysk gamma ku ziemi

  • Poznań/ Sławosz Uznański-Wiśniewski: komercyjne loty kosmiczne nie są mniej ważne od misji naukowych

  • Syria/ Przemoc wobec dziecka sprzed 6 tys. lat udokumentowana przez archeologów

  • Archeolodzy ustalili, kiedy mogła umrzeć inkaska „Dziewczyna z Llullaillaco”

  • Wojna w Ukrainie zmienia zachowanie dzikich zwierząt

  • Fot. Adobe Stock

    Niechirurgiczny sposób na ból kolan

  • Powstała kurtka zbierająca wodę pitną z powietrza

  • ESA: El Niño zaczyna się budzić

  • Za mało siedzenia także może szkodzić

  • Wenezuela/ Amerykańscy sejsmolodzy: to najsilniejsze wstrząsy w regionie od ponad stu lat

25.06.2026. Astronauta ESA Sławosz Uznański-Wiśniewski podczas konferencji naukowej „Ekosystem kosmiczny rok po misji IGNIS” z okazji pierwszej rocznicy lotu na Międzynarodową Stację Kosmiczną, 25 bm. w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. (mr) PAP/Radek Pietruszka

Uznański-Wiśniewski w rocznicę startu: jakby to było wczoraj

25 czerwca mija rok od startu misji kosmicznej z udziałem Sławosza Uznańskiego-Wiśniewskiego. Wspominając emocje, które mu wtedy towarzyszyły, astronauta przyznał, że pamięta je, jakby to było wczoraj. Wyraził też nadzieję, że swoimi kompetencjami i doświadczeniem będzie wspierał polski sektor kosmiczny.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera