Nagroda im. prof. Kotarbińskiego

Warszawa lata 70. Filozof, logik i etyk, twórca etyki niezależnej, profesor Tadeusz Kotarbiński, w swoim mieszkaniu. PAP/Irena Jarosińska

Pięć książek nominowanych do Nagrody im. prof. Tadeusza Kotarbińskiego

Kapituła Nagrody im. prof. Tadeusza Kotarbińskiego wskazała w piątek pięć książek, spośród których zostanie wybrane najlepsze dzieło humanistyczne w Polsce wydane w 2022 roku. Werdykt zostanie ogłoszony 26 listopada podczas uroczystej gali w Filharmonii Łódzkiej.

  • 01.1956. Prof. Tadeusz Kotarbiński. PAP/Adam Mottl

    UŁ ogłosił nabór prac do konkursu im. prof. Tadeusza Kotarbińskiego

    Uniwersytet Łódzki ogłosił nabór prac do kolejnej edycji konkursu im. prof. Tadeusza Kotarbińskiego na najlepszą książkę humanistyczną. Prace mogą zgłaszać wszystkie instytucje naukowe w Polsce do 12 maja. Autor zwycięskiego dzieła otrzyma 50 tys. zł na dalszy rozwój naukowy.

  • Źródło: Fotolia

    Łódź/Rekordowa liczba zgłoszeń w konkursie im. Kotarbińskiego

    W 5. edycji Konkursu im. Pierwszego Rektora Uniwersytetu Łódzkiego prof. Tadeusza Kotarbińskiego na wybitną pracę naukową z zakresu nauk humanistycznych napłynęło 76 zgłoszeń z całej Polski. "To absolutny rekord" - mówią władze uczelni.

  • Łódź, 03.10.2017. Pomnik profesora Tadeusza Kotarbińskiego (gm/nlat) PAP/Grzegorz Michałowski

    Pięć książek nominowanych do tegorocznej Nagrody im. prof. Kotarbińskiego

    Pięć książek powalczy o Nagrodę im. Pierwszego Rektora Uniwersytetu Łódzkiego Prof. Tadeusza Kotarbińskiego za wybitne dzieło naukowe z zakresu nauk humanistycznych 2018 r. To czwarta edycja ogólnopolskiego konkursu organizowanego przez Uniwersytet Łódzki.

Najpopularniejsze

  • Fot: Komputer kwantowy ODRA-5 na Politechnice Wrocławskiej. Źródło: W. Bożejko

    Prof. Bożejko: język programowania komputerów kwantowych jest wciąż bardzo siermiężny

  • Poznań/ Sławosz Uznański-Wiśniewski: komercyjne loty kosmiczne nie są mniej ważne od misji naukowych

  • Syria/ Przemoc wobec dziecka sprzed 6 tys. lat udokumentowana przez archeologów

  • Piorun, który wysłał błysk gamma ku ziemi

  • Prof. Sikorska: mechanizmy choroby Alzheimera czy Parkinsona podobne do chorób prionowych

  • EPA/SALVATORE DI NOLFI  02.07.2025

    Powstała kurtka zbierająca wodę pitną z powietrza

  • Naukowcy: młodzież ma za mało dopaminy

  • ESA: El Niño zaczyna się budzić

  • Za mało siedzenia także może szkodzić

  • Otyłość zmienia światowe trendy chorób serca

Źródło: Jakub Włodarczyk

Misja IGNIS/ Po ponad roku w kosmosie na Ziemię wróciły pierwsze próbki polimerowych nośników leków

Naukowcy realizujący eksperyment „Stability of Drugs” – jeden z trzynastu w ramach polskiej misji kosmicznej IGNIS – musieli się wykazać największą cierpliwością z całej grupy. Dopiero teraz, po 14 miesiącach, z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej na Ziemię wróciły pierwsze próbki z ich nośnikami leków.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera