Popielno (woj. warmińsko-mazurskie), 09.08.2016. Koniki polskie przy Stacji Badawczej w Popielnie, prowadzonej przez Instytut Rozrodu Zwierząt i Badań Żywności Polskiej Akademii Nauk. PAP/Tomasz Waszczuk

70 lat hodowli rezerwatowej konika polskiego w stacji badawczej PAN w Popielnie

Od 70 lat w stacji badawczej Instytutu Rozrodu Zwierząt i Badań Żywności PAN w Popielnie prowadzona jest rezerwatowa hodowla konika polskiego. Naukowcy określają konika cudem natury, gdyż przy krępej budowie, niskim wzroście jest niesamowicie sprytny i wytrzymały.

  • Stacja na Cyprze - siedziba. Fot. Paweł Lech-CAS UW

    Cypr/ Uniwersytet Warszawski otworzył archeologiczną stację badawczą w Pafos

    Centrum Archeologii Śródziemnomorskiej Uniwersytetu Warszawskiego (CAŚ) otworzyło we wtorek w położonym na Cyprze Pafos swoją stację badawczą. "Polscy badacze tułali się dotąd trochę jak Odyseusz, a teraz będą w końcu mieć swoje miejsce" - powiedział PAP dr Paweł Lech, zastępca kierowniczki stacji.

  • Fot. Adobe Stock

    Prokuratura nie stwierdziła zaniedbań w stacji badawczej w Kosewie

    Prokuratura nie stwierdziła zaniedbań w opiece nad zwierzętami w stacji badawczej Polskiej Akademii Nauk w Kosewie (Warmińsko-Mazurskie). Ustaliła, że zwierzęta które padły, były chore – poinformował PAP w czwartek rzecznik Prokuratury Okręgowej w Olsztynie Daniel Brodowski.

  • Stacja w Kosewie. Źródło: PAN
    Życie

    PAN: hodowla jeleniowatych w Kosewie nie służyła celom naukowym

    Prezes PAN prof. Marek Konarzewski zapowiedział przekształcenie placówki w Kosewie w stację agroekologiczną, która będzie rękojmią uchronienia obszaru przed dziką prywatyzacją. Dodał, że zlikwidowana zostanie ferma jeleniowatych, ponieważ nie służyła ona celom naukowym, a pozyskiwaniu mięsa i skór.

  • Widok stanowiska w Nea Pafos. Fot. R. Słaboński

    Uniwersytet Warszawski powołał stację badawczą na Cyprze

    Prowadzenie badań naukowych - głównie archeologicznych - na terenie Cypru, zacieśnianie współpracy z innymi naukowcami i ekspedycjami archeologicznymi pracującymi na tej wyspie - to tylko niektóre cele nowo powołanej na Cyprze stacji badawczej Centrum Archeologii Śródziemnomorskiej (CAŚ) UW.

  • Fot. Fotolia

    Na terenie lasu tropikalnego w Kolumbii ma powstać polska stacja badawcza

    Około 30 ha lasu tropikalnego w południowej Kolumbii chce wykupić Fundacja Instytut Badań nad Bioróżnorodnością, aby stworzyć tam rezerwat przyrody. Na terenie rezerwatu ma powstać jedna z nielicznych na świecie polskich stacji badawczych.

Najpopularniejsze

  • 05.07.2015 PAP/Marcin Bielecki

    Piorun, który wysłał błysk gamma ku ziemi

  • Poznań/ Sławosz Uznański-Wiśniewski: komercyjne loty kosmiczne nie są mniej ważne od misji naukowych

  • Syria/ Przemoc wobec dziecka sprzed 6 tys. lat udokumentowana przez archeologów

  • Naukowcy wytykają brak doświadczenia zespołu powołanego przez ministra; wg resortu to niejedyny wyznacznik kompetencji

  • Archeolodzy ustalili, kiedy mogła umrzeć inkaska „Dziewczyna z Llullaillaco”

  • Fot. Adobe Stock

    Niechirurgiczny sposób na ból kolan

  • Powstała kurtka zbierająca wodę pitną z powietrza

  • ESA: El Niño zaczyna się budzić

  • Za mało siedzenia także może szkodzić

  • Otyłość zmienia światowe trendy chorób serca

07.04.2021. Pałac Staszica w Warszawie, siedziba Polskiej Akademii Nauk.  PAP/Radek Pietruszka

Kanclerz PAN: grunty, nieruchomości – akademia dysponuje unikalnym majątkiem

Grunty rolne, ośrodki wczasowe, ale i budynki po PGR-ach – Polska Akademia Nauk dysponuje unikalnym w skali instytucji państwowych majątkiem. Jak powiedziała PAP kanclerz PAN Monika Kallista, z części nieruchomości akademia czerpie zyski, które przeznacza na naukę, ale do części musi dokładać.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera