21.06.2021. PAP/Tytus Żmijewski

ZUS: dorabiających studentów należy później ponownie zgłosić do ubezpieczenia zdrowotnego

Studenci, którzy dorabiają w czasie wakacji powinni ponownie zostać zgłoszeni do ubezpieczenia zdrowotnego po zakończeniu pracy, jeśli nadal się uczą i nie ukończyli 26 lat - przypomina w poniedziałek Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

  • 09.05.2023. Zakład Ubezpieczeń Społecznych przy ulicy Senatorskiej w Warszawie. PAP/Albert Zawada
    Student

    ZUS: studenci mają czas do końca października na złożenie zaświadczenia o kontynuowaniu nauki

    Do końca października studenci, którzy pobierają rentę rodzinną z ZUS, mają czas na dostarczenie zaświadczenia z uczelni o kontynuowaniu nauki do wniosku o dalszą wypłatę świadczenia - przypomniał we wtorek ZUS. Zaznaczył, że jeśli tego nie zrobią, nie otrzymają pieniędzy za ten miesiąc.

  • Warszawa, 16.12.2013. Główna siedziba Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Warszawie. tz/obm PAP/Tomasz Gzell

    Dolnośląskie/ Kilkanaście uczelni w regionie zalega ze składkami ZUS

    Ponad 3 mln zaległości z tytułu niezapłaconych składek do ZUS ma 14 uczelni wyższych na Dolnym Śląsku. W całej Polsce długi wobec ZUS mają już 184 prywatne uczelnie wyższe – podała we wtorek rzeczniczka dolnośląskiego ZUS Iwona Kowalska-Matis.

  • Fot. Fotolia

    ZUS i Uniwersytet Jagielloński podpisały umowę o współpracy

    Zakład Ubezpieczeń Społecznych będzie współpracował z Uniwersytetem Jagiellońskim w zakresie dydaktyki, działalności badawczej i naukowej dotyczącej tematyki ubezpieczeń społecznych. Umowę partnerską dotyczącą współpracy władze obu instytucji podpisały w środę.

  • Fot. Fotolia

    Nowoczesna składa projekt ws. ubezpieczeń społecznych dla pracujących studentów

    Nowoczesna złożyła w piątek w Sejmie projekt ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych, który przewiduje, że pracujący absolwenci studiów I stopnia nie będą zobowiązani do odprowadzanie składek emerytalno-rentowych, zdrowotnych, na Fundusz Pracy oraz Fundusz Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych.

  • Uniwersytet Śląski rozpoczął współpracę z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych

    Zakład Ubezpieczeń Społecznych chce zatrudniać osoby młode m.in. absolwentów studiów, którzy wypełniliby pokoleniową lukę kadrową - mówiła w Katowicach prezes ZUS prof. Gertruda Uścińska. ZUS i Uniwersytet Śląski podpisały w środę umowę o współpracy.

  • Politechnika Łódzka i ZUS będą współpracować

    Politechnika Łódzka i Zakład Ubezpieczeń Społecznych będą współpracować. W piątek obie strony podpisały w tej sprawie porozumienie. Jego celem jest m.in. współpraca przy realizacji badań, ekspertyz, wspólnych projektów, programów naukowych i szkoleniowych.

  • Politechnika Warszawska i ZUS rozpoczynają współpracę

    Wspólne projekty naukowe, współpraca z Biurem Karier Politechniki Warszawskiej oraz upowszechnianie wiedzy na temat ubezpieczeń społecznych wśród absolwentów PW, to niektóre założenia umowy zawartej między Zakładem Ubezpieczeń Społecznych a PW.

  • Toruń/ ZUS i UMK zawarły umowę o współpracy

    Realizację wspólnych projektów naukowych i edukacyjnych przewiduje umowa o współpracy, która została zawarta w poniedziałek w Toruniu pomiędzy Uniwersytetem Mikołaja Kopernika i Zakładem Ubezpieczeń Społecznych.

  • ZUS chce rozwijać współpracę z uczelniami wyższymi

    Zakład Ubezpieczeń Społecznych chce rozwijać współpracę z uczelniami wyższymi. Efektem mają być obopólne korzyści - praktyki i zdobywanie przez studentów wiedzy na temat ubezpieczeń społecznych oraz szkolenia dla pracowników ZUS i pozyskiwanie nowych kadr.

Najpopularniejsze

  • 05.07.2015 PAP/Marcin Bielecki

    Piorun, który wysłał błysk gamma ku ziemi

  • Poznań/ Sławosz Uznański-Wiśniewski: komercyjne loty kosmiczne nie są mniej ważne od misji naukowych

  • Syria/ Przemoc wobec dziecka sprzed 6 tys. lat udokumentowana przez archeologów

  • Archeolodzy ustalili, kiedy mogła umrzeć inkaska „Dziewczyna z Llullaillaco”

  • Wojna w Ukrainie zmienia zachowanie dzikich zwierząt

  • Fot. Adobe Stock

    Niechirurgiczny sposób na ból kolan

  • Powstała kurtka zbierająca wodę pitną z powietrza

  • ESA: El Niño zaczyna się budzić

  • Za mało siedzenia także może szkodzić

  • Naukowcy sprawdzili, czy protony są wieczne

 Warszawa, 23.06.2026. Na zdjęciu z 10 bm. kierowniczka polskiej misji kosmicznej IGNIS dr Aleksandra Bukała przed siedzibą Polskiej Agencji Prasowej w Warszawie. Aleksandra Bukała była gościem Studia PAP. PAP/Marcin Obara

IGNIS/ Kierownik polskiej misji kosmicznej: chcieliśmy wykorzystać każdą minutę na orbicie

W czwartek mija rok od startu pierwszej w historii polskiej misji na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Kierownik misji dr Aleksandra Bukała powiedziała PAP, że głównym celem było wykorzystanie każdej minuty pobytu polskiego astronauty na orbicie, aby jak najlepiej spożytkować tę szansę dla Polski.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera