Politechnika Warszawska i ZUS rozpoczynają współpracę

Wspólne projekty naukowe, współpraca z Biurem Karier Politechniki Warszawskiej oraz upowszechnianie wiedzy na temat ubezpieczeń społecznych wśród absolwentów PW, to niektóre założenia umowy zawartej między Zakładem Ubezpieczeń Społecznych a PW.

Ramową umowę o współpracy Politechnika Warszawska oraz Zakład Ubezpieczeń Społecznych podpisały 21 listopada. Obie instytucje będą wspierały wszelkie inicjatywy zmierzające do budowy nowoczesnego społeczeństwa informacyjnego kraju, zaś studenci i doktoranci Politechniki Warszawskiej otrzymają szansę na realizację praktyk i staży zawodowych w ZUS.

Zawarta umowa umożliwi między innymi wymianę informacji o prowadzonych działaniach badawczo-rozwojowych i najważniejszych osiągnięciach jednostek. W ramach porozumienia realizowane będą wspólne projekty oraz prace naukowe. Przygotowywane będą także wnioski o ich finansowanie ze środków krajowych oraz unijnych. Zakład Ubezpieczeń Społecznych zobowiązał się również do bliskiej współpracy z Biurem Karier Politechniki Warszawskiej oraz upowszechniania wiedzy na temat ubezpieczeń społecznych wśród absolwentów PW. Organizowane będą staże zawodowe dla pracowników ZUS w Politechnice Warszawskiej.

"Politechnika Warszawska posiada wiedzę ekspercką i potencjał intelektualny w zakresie teleinformatyki. Ważne jest wykorzystanie tych zasobów. Jestem przekonany, że ścisła współpraca z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych przełoży się na konkretne rozwiązania i projekty dla zdynamizowania rozwoju nowoczesnego społeczeństwa informacyjnego. Skorzystają na tym także nasi studenci i doktoranci" – powiedział rektor Politechniki Warszawskiej prof. Jan Szmidt.

"ZUS poza całą sferą ubezpieczeń społecznych, do obsługi której został powołany, to także jedna z bardziej zinformatyzowanych instytucji publicznych w kraju. Tak więc poza kadrą specjalistów od ubezpieczeń społecznych, niezwykle ważna jest dla nas kadra fachowców od IT i współpraca na tym polu z ekspertami. Liczę, że współpraca z Politechniką Warszawską przyniesie wymierne efekty, m.in. w rozwoju e-administracji w ZUS" – stwierdziła prezes ZUS prof. Gertruda Uścińska.

PAP - Nauka w Polsce

ekr/ agt/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Fot. Adobe Stock

    CBOS: 88 proc. badanych jest przekonanych, że warto się kształcić

  • Fot. Adobe Stock

    Psychiatrzy: chcemy zbadać potencjał psylocybiny w leczeniu lekoopornej depresji

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera