Źródło: CNK

Dr hab. Tomasz Sulej zwycięzcą 6. edycji konkursu FameLab w Polsce

Dr hab. Tomasz Sulej z Instytutu Paleobiologii PAN zwyciężył w 6. polskiej edycji konkursu FameLab, którego finał odbył się w sobotę w Centrum Nauki Kopernik. W czerwcu Sulej będzie reprezentował Polskę w międzynarodowej edycji konkursu w Wielkiej Brytanii.

  • Karolina Nowak w trakcie swojego finałowego wystąpienia. Źródło: CNK
    Popularyzacja

    Lekarka Karolina Nowak zwyciężyła w piątej edycji konkursu FameLab

    Lekarka Karolina Nowak zwyciężyła w finale piątej, polskiej edycji konkursu FameLab, który w sobotę odbył się w warszawskim Centrum Nauki Kopernik. W czerwcu będzie reprezentowała Polskę w światowym finale tego konkursu.

  • 10 naukowców zmierzy się w piątym finale konkursu FameLab

    Dziesięcioro naukowców awansowało do finału piątej, polskiej edycji konkursu FameLab dla badaczy, którzy potrafią zajmująco i zrozumiale mówić o trudnych, naukowych sprawach. Wybrano ich z 25 półfinalistów, którzy w sobotę wystąpili w Centrum Nauki Kopernik.

  • W sobotę 25 wygadanych naukowców wystąpi na scenie "Kopernika"

    25 naukowców, którzy potrafią ciekawie i zrozumiale mówić o trudnych, naukowych sprawach wystąpi w sobotę 27 lutego w półfinale konkursu FameLab. Półfinaliści zajmują się m.in.: poszukiwaniem nowych materiałów magnetycznych, rozwojem zachowań agresywnych u mrówek, kryptografią kwantową.

  • Dr Szymon Drobniak zwycięzcą czwartej edycji konkursu FameLab

    Dr Szymon Drobniak z Uniwersytetu Jagiellońskiego zwyciężył w finale czwartej polskiej edycji konkursu FameLab, który w sobotę odbył się w warszawskim Centrum Nauki Kopernik. W czerwcu będzie reprezentował Polskę w światowym finale tego konkursu.

  • Nagrody

    Dziesięciu uczonych w finale konkursu FameLab

    Dziesięciu uczonych znalazło się w finale czwartej polskiej edycji konkursu FameLab dla młodych naukowców. Nazwiska finalistów ogłoszono w sobotę w Centrum Nauki Kopernik (CNK). Ostatecznego zwycięzcę konkursu poznamy 25 kwietnia.

  • Dr Joanna Bagniewska. Żródło: andrewsteele.co.uk

    Dr Bagniewska: dokarmiam "smoka sławy"

    Po jej pierwszym wystąpieniu publicznym cała szkoła zamarła z wrażenia; w Szanghaju - mówiąc po chińsku- wygrała konkurs na wystąpienie publiczne; w tym roku podbiła zaś polski FameLab. W przyszłości dr Joannie Bagniewskiej marzy się np. program o zagrożonych wyginięciem zwierzętach.

  • Na zdjęciu Padraic Flood. Fot. Mariola Ambroziak

    Reprezentant krajów Beneluksu zwycięzcą konkursu FameLab

    Reprezentujący kraje Beneluksu Padraic Flood wygrał światowy finał konkursu FameLab, który w czwartek rozstrzygnięto w brytyjskim Cheltenham. Polce dr Joannie Bagniewskiej swoją nagrodę przyznali uczestnicy konkursu z poprzednich lat.

  • Polska badaczka w światowym finale konkursu FameLab

    Dr Joanna Bagniewska z Nottingham Trent University awansowała do ścisłego finału konkursu FameLab, który odbywa się w Wielkiej Brytanii. O zwycięstwo powalczy w czwartek wieczorem z dziewięcioma innymi naukowcami.

  • Joanna Bagniewska zwyciężczynią trzeciej polskiej edycji FameLab

    Dr Joanna Bagniewska zwyciężyła w finale trzeciej polskiej edycji konkursu FameLab, który w sobotę odbył się w warszawskim Centrum Nauki Kopernik. W czerwcu będzie reprezentowała Polskę w światowym finale tego konkursu.

Najpopularniejsze

  • 16.04.2025.  Na zdjęciu astronauta Sławosz Uznański-Wiśniewski (L) i dyrektor generalny Europejskiej Agencji Kosmicznej Josef Aschbacher (P) podczas wywiadu dla Polskiej Agencji Prasowej, przed drugim dniem III Konferencji Bezpieczeństwa ESA na Zamku Królewskim w Warszawie. PAP/Radek Pietruszka

    Dyrektor Europejskiej Agencji Kosmicznej dla PAP: potrzebne przepisy dotyczące kosmosu

  • Czego potrzebują naukowcy, jeśli chodzi o zastosowanie wyników badań? - ankieta

  • EKG/ Minister nauki: przyszłość należy do tych, którzy chcą się uczyć cały czas

  • Naukowcy: zimne superziemie powszechne w Drodze Mlecznej

  • Obce gatunki w środowisku: pirania w Sanie i “biegnący” bambus nad Lubatówką

  • Źródło: ESA & NASA/Solar Orbiter/EUI Team, E. Kraaikamp (ROB)

    Solar Orbiter przesłał wyjątkowe zdjęcie Słońca

  • Chiny/ Załoga misji Shenzhou-20 dotarła na stację kosmiczną

  • Google tworzy tłumacza języka delfinów

  • Tlen pod wysokim ciśnieniem pomaga po radioterapii

  • Znaleziony w Anglii szkielet gladiatora nosi ślady kłów drapieżnego kota

Fot. materiały prasowe

Tkanki miękkie, misja kosmiczna i diagnostyka dzięki AI – w ramach polskiego eksperymentu na ISS

Jak tkanki miękkie astronautów adaptują się do warunków kosmicznych i zmian wynikających z procesu przygotowywania się do misji? Sprawdzą to polscy badacze w ramach eksperymentu podczas misji IGNIS. Diagnostyka odbywa się przy użyciu AI.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera