Fot. Adobe Stock

NCBR: 100 mln zł na projekty dotyczące m.in. zarządzania wodą w Polsce

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju zamierza przeznaczyć 100 mln zł na projekty badawczo-rozwojowe dotyczące efektywności użytkowania i zarządzania zasobami wody w Polsce - podało w piątek NCBR. Nabór wniosków o dofinansowanie ruszy 5 grudnia br. i potrwa do 13 lutego 2026 r.

  • Fot. materiały prasowe

    Sieć Łukasiewicz zapewni narzędzia do zarządzania gospodarką wodną

    Skuteczniejsze zarządzanie gospodarką wodną i ochroną środowiska w Polsce to cel współpracy Sieci Badawczej Łukasiewicz (SBŁ) i Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie – poinformowano w komunikacie nadesłanym do PAP.

  • Adobe Stock
    Świat

    Prezesi-narcyzi zatrudniają narcystycznych dyrektorów

    Naukowcy zauważyli, że jeśli prezes firmy jest narcyzem, do rady nadzorczej też chętnie mianuje narcystyczne osoby. To zwykle oznacza m.in. większą rotację i koszty.

  • Fot. Adobe Stock

    Wydział Zarządzania UW otrzymał akredytację European Quality Improvement System (EQUIS)

    Wydział Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego został oceniony pod kątem jakości nauczania, prowadzonych projektów badawczych, kadry dydaktycznej i dostępności infrastruktury. Na tej podstawie niezależna komisja przyznała akredytację European Quality Improvement System.

  • Fot. Adobe Stock

    Na platformie NAVOICA uruchomiono kursy poświęcone zarządzaniu danymi badawczymi

    Na platformie NAVOICA zostały uruchomione kursy online poświęcone zarządzaniu danymi badawczymi - informuje MEiN. Kursy są skierowane do naukowców, którzy na co dzień pracują z danymi badawczymi, a także do data stewardów wspierających badaczy w ich pracy.

  • Źródło: IPMA Young Crew Poland
    Student

    Sukces studentek SGH w międzynarodowym konkursie zarządzania projektem

    Studentki SGH zajęły II miejsce w międzynarodowym konkursie zarządzania projektem IPMA Project Management Championship 2023. Polska zajęła tak wysokie miejsce po raz pierwszy w historii.

  • Fot. materiały prasowe WUM

    Zarządzanie w Ochronie Zdrowia - nowy kierunek studiów utworzony przez WUM i SGH

    Warszawski Uniwersytet Medyczny i Szkoła Główna Handlowa podpisały list intencyjny dotyczący utworzenia nowego kierunku studiów: zarządzania w ochronie zdrowia - poinformował w piątek rzecznik WUM, Jarosław Kulczycki.

  • Fot. Fotolia

    Trwa rywalizacja o LUMENY - nagrody dla menedżerów uczelni

    Najciekawsze osiągnięcia z zakresu zarządzania szkołami wyższymi zostaną wyróżnione LUMENAMI. Te nagrody dla najlepszych menadżerów uczelni przyznawane są przez Fundację Edukacyjną Perspektywy oraz firmę doradczą PCG Polska. Zgłoszenia trwają do 15 października.

  • Wrocławscy studenci najlepsi w zarządzaniu

    Studenci Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu zwyciężyli w konkursie "Przedsiębiorstwo, Finanse i Zarządzanie" zorganizowanym przez Polsko-Amerykańską Fundację Wolności oraz Fundację Bankową im. Leopolda Kronenberga - poinformował uniwersytet.

  • Fot. Fotolia

    Ministerstwo nauki wdroży elektroniczne zarządzanie dokumentami

    Ministerstwo nauki wdroży opracowany w Białymstoku przez informatyków z urzędu wojewody elektroniczny system zarządzania dokumentami. Minister Barbara Kudrycka i wojewoda podlaski Maciej Żywno podpisali w piątek w Białymstoku porozumienie w tej sprawie.

Najpopularniejsze

  • 05.07.2015 PAP/Marcin Bielecki

    Piorun, który wysłał błysk gamma ku ziemi

  • Poznań/ Sławosz Uznański-Wiśniewski: komercyjne loty kosmiczne nie są mniej ważne od misji naukowych

  • Syria/ Przemoc wobec dziecka sprzed 6 tys. lat udokumentowana przez archeologów

  • Archeolodzy ustalili, kiedy mogła umrzeć inkaska „Dziewczyna z Llullaillaco”

  • Wojna w Ukrainie zmienia zachowanie dzikich zwierząt

  • Fot. Adobe Stock

    Niechirurgiczny sposób na ból kolan

  • Powstała kurtka zbierająca wodę pitną z powietrza

  • ESA: El Niño zaczyna się budzić

  • Za mało siedzenia także może szkodzić

  • Wenezuela/ Amerykańscy sejsmolodzy: to najsilniejsze wstrząsy w regionie od ponad stu lat

 Warszawa, 23.06.2026. Na zdjęciu z 10 bm. kierowniczka polskiej misji kosmicznej IGNIS dr Aleksandra Bukała przed siedzibą Polskiej Agencji Prasowej w Warszawie. Aleksandra Bukała była gościem Studia PAP. PAP/Marcin Obara

IGNIS/ Kierownik polskiej misji kosmicznej: chcieliśmy wykorzystać każdą minutę na orbicie

W czwartek mija rok od startu pierwszej w historii polskiej misji na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Kierownik misji dr Aleksandra Bukała powiedziała PAP, że głównym celem było wykorzystanie każdej minuty pobytu polskiego astronauty na orbicie, aby jak najlepiej spożytkować tę szansę dla Polski.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera