Fot. Fotolia

Twórcy planetariów z całego świata spotkają się w Warszawie

W czerwcu planetarium Niebo Kopernika zyska dwie dodatkowe kopuły i uruchomi specjalne „miasteczko kopuł". Skorzystają z nich twórcy planetariów z całego świata, którzy między 19 - 25 czerwca wezmą udział w konferencji International Planetarium Society.

  • Fot. PAP 2013 / Paweł Kula

    Kolejne laury dla filmu planetarium Niebo Kopernika

    Wyprodukowany i zrealizowany przez studio graficzne planetarium Niebo Kopernika film "Na skrzydłach marzeń", opowiadający o historii lotnictwa, zdobył nagrodę na Międzynarodowym Festiwalu Filmów Fulldome w Gwacheon w Korei.

  • Wieczór komet w planetarium Niebo Kopernika

    Obserwacje astronomiczne, wykłady poświęcone odkrywaniu i obserwacji komet, nocny maraton filmów planetaryjnych, przedpremierowy pokaz laserowy - to atrakcje przygotowane przez planetarium Niebo Kopernika w ramach sobotniego wieczoru komet w warszawskim Centrum Nauki Kopernik.

  • Technologia

    Planetarium Niebo Kopernika przygotowało film na półokrągły ekran

    Pierwszy polski film przygotowany do wyświetlania na półokrągłym ekranie zrealizowało warszawskie planetarium Niebo Kopernika. "Na skrzydłach marzeń" to opowieść poświęcona historii lotnictwa i marzeniu człowieka o lataniu.

  • Planetarium Niebo Kopernika debiutuje z własnym filmem

    Poznanie tajemnic latania wraz z Leonardem da Vinci i braćmi Wright umożliwi debiutancki film planetarium Niebo Kopernika: "Na skrzydłach marzeń". To pierwsza polska produkcja przygotowana z myślą o półokrągłym ekranie. Premierowe pokazy od 25 października.

  • Kosmiczne improwizacje w Niebie Kopernika

    Znanych jazzowych standardów, jak i prawdziwych jam sessions będzie można wysłuchać podczas cyklu koncertów „Orbita jazzu”. Raz w miesiącu będą odbywały się one w planetarium Niebo Kopernika – Centrum Nauki Kopernik.

  • Kosmos

    Warszawa zorganizuje światową konferencję o planetariach w 2016 r.

    Planetarium Niebo Kopernika w Warszawie zostało wybrane na miejsce prestiżowej konferencji Międzynarodowego Stowarzyszenia Planetariów (IPS), która odbędzie się w 2016 roku – poinformowało Centrum Nauki Kopernik.

  • Fot. Fotolia
    Człowiek

    W walentynki Niebo Kopernika zaprasza na "Konstelację: Miłość"

    Gdzie w kosmosie bije czarne serce, jakie miłosne historie kryją się w zimowych gwiazdozbiorach? Odpowiedzi na te pytania można znaleźć w planetarium Niebo Kopernika. W walentynkowy wieczór – 14 lutego - placówka zaprasza na specjalne pokazy: "Konstelacja: Miłość".

  • Fot. Fotolia

    „Dwa szkiełka” i „Życiodajny klimat” w „Niebie Kopernika”

    Dlaczego gwiazdy mrugają i maja różne kolory? Co to jest klimat? Co spowodowało największe katastrofy klimatyczne na naszej planecie? Odpowiedzi na takie pytania poznają widzowie dwóch premier warszawskiego planetarium „Niebo Kopernika”.

Najpopularniejsze

  • 16.04.2025.  Na zdjęciu astronauta Sławosz Uznański-Wiśniewski (L) i dyrektor generalny Europejskiej Agencji Kosmicznej Josef Aschbacher (P) podczas wywiadu dla Polskiej Agencji Prasowej, przed drugim dniem III Konferencji Bezpieczeństwa ESA na Zamku Królewskim w Warszawie. PAP/Radek Pietruszka

    Dyrektor Europejskiej Agencji Kosmicznej dla PAP: potrzebne przepisy dotyczące kosmosu

  • Czego potrzebują naukowcy, jeśli chodzi o zastosowanie wyników badań? - ankieta

  • Kosmiczna farmacja – w ramach polskiej misji naukowcy zbadają polimerowe "osłony" dla leków

  • Polacy sprawdzili, czy niski poziom lipoproteiny zwiększa ryzyko cukrzycy

  • EKG/ Minister nauki: przyszłość należy do tych, którzy chcą się uczyć cały czas

  • Zagłębienia po obu stronach, przypisywane drapieżnemu kotowi, fot. Thompson et al., 2025, PLOS One, CC-BY 4.0 (https://creativecommons.org/licenses/by/4.0/)

    Znaleziony w Anglii szkielet gladiatora nosi ślady kłów drapieżnego kota

  • Chiny/ Załoga misji Shenzhou-20 dotarła na stację kosmiczną

  • Chiny/ Nowa załoga stacji kosmicznej zabrała ze sobą rybę i robaki

  • Nawet do 17 proc. ziem uprawnych na świecie - skażone toksycznymi metalami ciężkimi

  • Kosmicznemu Teleskopowi Hubble'a stuknęło 35 lat

Rekonstrukcja "skandynawskiego pasa". Z wyjątkiem szklanego paciorka (3), wszystkie artefakty wykonane są z żelaza (fotografia: R. Fortuna; zdjęcie rentgenowskie: A. Jouttijärvi; rysunek: A. Kuzioła)"

Badania najstarszego cmentarzyska Bornholmu wskazują na kluczową rolę wyspy w epoce żelaza

Naukowcy przeanalizowali znaleziska z cmentarzyska Store Frigård na Bornholmie, np. kobiece „skandynawskie pasy” czy powszechne w regionie groty włóczni. Wskazują one, że lokalna społeczność odgrywała kluczową rolę w kontaktach ponadregionalnych oraz w dystrybucji towarów i ludności przez Bałtyk w epoce żelaza.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera