Fot. Adobe Stock

Raport: wielu naukowców chce brać udział w zdalnych konferencjach nawet po pandemii

Prawie połowa ankietowanych naukowców jest zainteresowana uczestnictwem w konferencjach zdalnych także po zakończeniu pandemii - wynika z badań przeprowadzonych wśród polskich naukowców, opublikowanych w raporcie "Efekt pandemii – konferencje zdalne w świecie nauki".

  • Źródło: Fotolia
    Wydarzenia

    Trwa rejestracja na Polsko-Amerykański Most Innowacji

    Naukowcy i innowatorzy sfery przemysłu podzielą się swoimi sposobami na skuteczne prowadzenie zespołów i projektów badawczo-rozwojowych w obliczu pandemii podczas konferencji Polsko-Amerykański Most Innowacji, która odbędzie się online 19 i 20 listopada.

  • Święto egiptologii i nubiologii w Warszawie

    90 lat temu Polska nawiązała stosunki dyplomatyczne z Egiptem, dekadę później ruszyły tam pierwsze polskie wykopaliska. Poświęcone tym wydarzeniom wystawy będzie można obejrzeć podczas konferencji nt. badań obecnie prowadzonych w Egipcie i Sudanie przez naszych archeologów.

  • W Krakowie będą dyskutować o archeologii północnego Egiptu

    Jeszcze kilkadziesiąt lat temu Delta Nilu i Synaj były niemal białymi plamami na mapie archeologicznej Egiptu. Teraz, na skutek licznych projektów terenowych sytuacja się zmieniła. O efektach najnowszych wykopalisk i badań na tych obszarach dyskutować będą naukowcy w czasie międzynarodowej konferencji, która odbędzie się w Krakowie od 29 września do 1 października.

  • Konferencja o tym, co dawno temu w odległej galaktyce

    Niech moc będzie z badaczami "Gwiezdnych Wojen"! Konferencję naukową poświęconą tej gwiezdnej sadze organizują we wrześniu studenci Uniwersytetu Wrocławskiego z Koła Badaczy Popkultury „Trickster”.

Najpopularniejsze

  • Fot: Komputer kwantowy ODRA-5 na Politechnice Wrocławskiej. Źródło: W. Bożejko

    Prof. Bożejko: język programowania komputerów kwantowych jest wciąż bardzo siermiężny

  • Poznań/ Sławosz Uznański-Wiśniewski: komercyjne loty kosmiczne nie są mniej ważne od misji naukowych

  • Piorun, który wysłał błysk gamma ku ziemi

  • Syria/ Przemoc wobec dziecka sprzed 6 tys. lat udokumentowana przez archeologów

  • Prof. Sikorska: mechanizmy choroby Alzheimera czy Parkinsona podobne do chorób prionowych

  • EPA/SALVATORE DI NOLFI  02.07.2025

    Powstała kurtka zbierająca wodę pitną z powietrza

  • Naukowcy: młodzież ma za mało dopaminy

  • ESA: El Niño zaczyna się budzić

  • Za mało siedzenia także może szkodzić

  • Otyłość zmienia światowe trendy chorób serca

Źródło: Jakub Włodarczyk

Misja IGNIS/ Po ponad roku w kosmosie na Ziemię wróciły pierwsze próbki polimerowych nośników leków

Naukowcy realizujący eksperyment „Stability of Drugs” – jeden z trzynastu w ramach polskiej misji kosmicznej IGNIS – musieli się wykazać największą cierpliwością z całej grupy. Dopiero teraz, po 14 miesiącach, z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej na Ziemię wróciły pierwsze próbki z ich nośnikami leków.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera